Kalendář letošních závodů otevře v sobotu 9. února Mistrovství ČR v motoskijöringu, ovšem pouze za předpokladu, že bude dostatek sněhu. Za stejných podmínek případně naváže druhý den Novopacká kudla – závod automobilů na kluzkém povrchu.

Štikovská rokle však patří především autokrosu. Hlavními a diváky nejvíce navštěvovanými závody jsou Mezinárodní mistrovství ČR, které se zde uskuteční o víkendu 10. a 11. května, a samozřejmě závod Mistrovství Evropy. Tomu je tentokrát vyhrazen termín státních svátků 5. a 6. července. Další samostatný závod na podzim (20. – 21. 9.) odjedou nejmladší závodní adepti v Buggy Racer.

Štikovskou rokli však navštíví několikrát i seriál autokrosových závodů Hobby (Kosice a Šluknov) a nebudou chybět ani čtyři motokrosové závody, které se však konají na spodní samostatné trati. Závodiště je rovněž využíváno po celý rok i pro testování sportovních vozů, na tréninkové jízdy nebo komerční akce.


Každoročně se prostředí a zázemí tratě vylepšuje. Vloni po sezóně bylo instalováno a zkolaudováno více jak 70 metrů dlouhé přemostění do centra diváckého prostoru, na něž autoklub získal dotaci z ministerstva školství.


Autoklub má rovněž připravenu k tisku odbornou publikaci o historii motoristického sportu v Nové Pace, která se věnuje z velké části autokrosovým závodům, motocyklovým okruhům a závodníkům Novopacka.