Dohromady se sešlo 9 500 nadšených sportovců, lidí, kteří žijí zdravým životním stylem a rodin, které se přišly seznámit s různými druhy sportovního zaměření.

Důvodem, proč se pravidelně veletrh koná, je prezentace sportovních klubů a oddílů, kterých se letos představilo více než sedmdesát.

Děti si mohly zkusit veškeré druhy sportů a rozhodnout se, kterému z nich se budou věnovat. „Jsme rádi, že se nám na Sport Live daří vytvářet místo setkávání pro všechny, kteří mají vliv na sportovní život dětí od útlého věku,“ říká spokojeně Lukáš Přinda, zástupce hlavního organizátora veletrhu.

BOHATÝ PROGRAM

„Děti si vyzkouší základy rozmanitých sportů a rodiče se potkají s trenéry a vedoucími jednotlivých kroužků. Velice rychle tak mohou všichni zjistit, jestli vše bude vzájemně fungovat,“ doplnil Přinda.

Návštěvníci jistě ocenili i bohatý doprovodný program v celém areálu. Na umělé trávě si mohli zájemci vyzkoušet základní fotbalové dovednosti s profesionály z Fotbalové akademie FC Slovan Liberec i samotnými hráči A-týmu.

Workoutové hřiště bylo k dispozici pro crossfitový trénink po vedením trenérů z BFC Liberec.

Ve Svijanské aréně byly k vidění lekce bruslení. Součástí veletrhu byla také FIT zóna pro lidi zabývajících se zdravým životním stylem a fitnessem.

Děti se zúčastnily různých soutěží. Při Sportovním víceboji Pojišťovny 211 si mohly osahat dvanáct sportů od šermu a hokeje až po průchod bludištěm a orientační běh. Zároveň s veletrhem probíhal den otevřených dveří v celém Sport Parku Liberec, přičemž účastníci si mohli prohlédnout všechna sportoviště.

VEŘEJNÉ BRUSLENÍ

V rámci Sport Live proběhlo také první veřejné bruslení ve Svijanské aréně. Letošní veletrh byl plný novinek a inovací, které přítomní náležitě ocenili.

„Návštěvníci ocenili nově pojatý program na hlavní ploše Home Credit Arény, odborné přednášky, možnost využít kyvadlovou dopravu zdarma i lákavý program u jednotlivých stánků, jako například Sense arénu u Bílých Tygrů,“ uzavřel Lukáš Přinda.

Co přinese další ročník?