„Boj o šestou příčku, která je poslední vstupenkou k přímému postupu do vyřazovacích bojů, máme ve své moci. Nyní jedeme na Jihostroj, pak do Prahy. Čekají nás aspiranti na medaile, kluby, co mají nejvyšší ambice. Víme, že naše vyhlídky nejsou přehnané, ale jsme už v plné sestavě, a věříme v bod,“ přál si překvapení Miroslav Přikryl, manažer SKV Ústí nad Labem.

Ano, jeho tým měl potíže. V derby chyběl Kořínek, následně ze sestavy vypadli další tři borci. „Máme za sebou tři zápasy, kdy jsme měli kvůli úrazům a karanténám trable, přesto jsme z trojboje Liberec, Karlovarsko a Příbram urvali dva body, které nám pomohly. Doufali jsme v zisk i s Příbramí, po bodu jsme sahali, ale ve druhém setu nám chybělo více rozvahy a ve třetím nás favorit rozstřílel na servisu.“

Duklu čeká doma Beskydsko, závěr základní části potřebuje družina trenéra Petra Broma zvládnout. „Už bodovat musíme,“ přitakal kouč přezdívaný Jahoda.

Top akce čeká ženský tým z liberecké Dukly. Město Tábor a jeho hala Mír tento víkend přivítá Final Four Českého poháru. Pro ženy půjde o první vrchol letošní sezóny. Do semifinále se dostaly týmy, které okupují horní příčky tabulky nejvyšší soutěže. Vedle loni stříbrné Dukly Liberec ještě UP Olomouc, KP Brno a čtveřici doplňuje letos zraněními a nemocemi sužovaný a zároveň nevyzpytatelný Olymp Praha.

Loni se hrálo v Teplicích, nyní se o trofej bude hrát na jihu Čech. „Proč Tábor? Proběhl standardní konkurs, zvolili jsme neutrální půdu, místo, kde nejsou extraligy, chceme se ukázat ukázal i v méně volejbalových městech. Několik zájemců bylo, vybíráme podle kritérií. Mužské Final Four vyvrcholí za tři týdny v Teplicích,“ připomněl první místopředseda svazu Přikryl.

Final Four Českého poháru v Táboře:

Sobota 5. února – semifinále:

15:00 VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec
18:00 PVK Olymp Praha – VK Královo Pole

Neděle 6. února:

15:00 – o 3. místo
18:00 – finále