Extrémní závod v běhu do nejvyšších pater výškových budov odstartují v Liberci v 16 hodin dětí ve věku od dvou do sedmi let. Všichni poběží do schodů Krajského úřadu Libereckého kraje. Na běžce čeká v různých kategoriích až 405 schodů.

Závodníky a také obyvatele Liberce po závodě osvěží kapela No Name, jejíž koncert je zdarma. Stejně jako v předešlých letech i letos je mezi partnery sportovní akce nazvané Run–up krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj. Každý účastník závodu pojištěný v této zdravotní pojišťovně získá slevu na startovném. Děti a mladiství ve věku do 16 let mají startovné zdarma. Kategorie Elite má start v 16.45 hodin, finále bude na pořadu od 19 hodin. Závod Run-up v Liberci je jedním ze šesti závodů na území republiky.

Další jsou v Ostravě, Zlíně, Plzni, Praze a Olomouci. Loni běželo v Liberci 135 dospělých a 80 dětí. Pořadatelé z agentury ChrisFromParis očekávají při letošním závodě účast přes dvě stě běžců, a to v sedmi kategoriích, včetně čtyřčlenných družstev. Startuje se po dvou závodnících ve 30 sekundových intervalech.