Alfa Liberec – Andy Liberec 5:6 (3:4)

Andy překvapil soupeře tím, že od prvních sekund hrál bez brankáře, tzv. power–play s bekobrankářem. Důvod byl jednoduchý – Zíku trenér nevzal, jenže dvojka se nedostavila.

Alfa měla tak úlohu usnadněnou a za deset minut vedla 3:0. K tomu ještě promarnila několikrát přečíslení dva na jednoho nebo tři na dva. Jenže postupně nasazení hráčů Alfy vadilo a po individuálních chybách dokázali hráči Andy otočit skóre do přestávky čtyřmi góly v řadě. Na ten první přihrál Makulovi Betyar.

Alfa ještě po přestávce strhla vedení na svoji stranu (5:4), ale deset minut před koncem začal Andy zle mačkat. Nápor Alfa sice přežila, přesto v dalším průběhu již ligoví hráči Andy dvakrát skórovali a vyhráli. Až do konce přitom praktikovali hru na bekobrankáře.

Branky: O. Lietava 3, O. Novotný, P. Vrabec – Peškar 2, Makula, Král, Jíra, Donát. Alfa: P. Novotný – O. Novotný, P. Vrabec, Krejčík, Vanc, O. Lietava, Rudolf. Andy: Peškar, Makula, Král, Jíra, Žoček, Donát, Betyar, Mrija.

„Chtěli jsme si sice po náročné sezoně odpočinout, ale láká mě v poháru střetnout se s ligovým Benagem. Proto chceme krajský pohár vyhrát,“ uvedl majitel Andy Liberec Andreas Mrija. „Sezóna nám začíná v říjnu a já doufám, že se mi povede přivést do klubu dva zahraniční hráče z Balkánu. Viděl jsem je v akci a jsem z nich nadšený,“ potvrdil Mrija.