Plzeň - DHK Loko Liberec 22:20 (10:12)

Utkání bylo od začátku velice vyrovnané, když se hostujícímu Liberci lépe povedl vstup. Celý první poločas držel vedení až o čtyři branky. Střelecky se dařilo jak z křídel tak i ze spojek.

Do druhé půle šla LOKO s dvoubrankovým náskokem, který držela do druhé poloviny poločasu. Poté se však dopustila několika technických chyb a rozhodčí ji několikrát po sobě poslali do oslabení. Plzeňské házenkářky tuto šanci využily a zápas vyrovnaly. Do konce utkání si pak udržovaly mírné vedení.

Liberecká děvčata bohužel závěr nezvládla, dokonce neproměnila dva sedmimetrové hody a nedařilo se ani střelecky. Koncovka jim dělala velké problémy, když se dopustila více technických chyb než soupeř, což bylo příčinou prohry v takto vyrovnaném utkání.

„Našim děvčatům přesto patří pochvala za předvedenou hru a velkou bojovnost všech hráček do konce utkání. Musím je pochválit za nasazení a bojovnost s jakou celý zápas absolvovala. Není třeba věšet hlavu. Věříme, že s takovými výkony začneme porážet i daleko zkušenější soupeře jakou Plzeň bezesporu je,“ uvedl prezident klubu Ing. Vladimír Vojtíšek.

Liberec: Havlíčková 3, Kračmanová 9, Krnáčová 2, Novotná 2, Jágrová 1, Velová 2, Křečková 1, Raisová, Houserová, Šteffanová, Rezlerová, Kuběnová, Průšová.

V sobotu 1. listopadu hraje Liberec od 10 hodin další ligové utkání. Na harcovské hale hostí Porubu. (eva)