Na 150 střelců, mezi nimiž byli střelci několika německých klubů a střelci z Polska, soutěžilo v šesti kategoriích – muži, ženy dorost ve střelbě ze vzduchové pušky a stejné kategorie ve střelbě ze vzduchové pistole. Více než desítka členů české reprezentace a s nimi ostatní střelci bojovali nejdříve o postup do finále a potom k základnímu závodu osm nejlepších přičítalo ještě výsledek finálových ran, které se hodnotí na desetiny, takže mohou mít daleko větší hodnotu než v základním závodě.

Tady se například hodnotí desítka za 10 bodů, ať je přesně ve středu nebo na okraji. Ve finále má ovšem rána do přesného středu hodnotu 10,9 a rána na okraji 10,0. A na deseti finálových ranách, střílených navíc za potlesku diváků, pod stresem časového limitu a s vědomím, že se tu dá hodně ztratit, záleží ve střeleckém světě stále více.

Projevilo se to zejména v kategorii vzduchová puška ženy, kde domácí Lauermannová zvítězila, přestože nastupovala do finále jako čtvrtá, se ztrátou tří bodů na první místo. A to před ní byly její kolegyně z juniorské a ženské reprezentace, protože ve finále bylo sedm střelkyň z reprezentace a mezi ně se dostala jen Anne Kowalska z Německa.

Naopak ve stejné kategorii v disciplíně vzduchová pistole stojí za zaznamenání výsledek Martyny Piersiak z Polska – zvítězila vynikajícím nástřelem 381 bodů. V dorostu v pušce byla nejlepší domácí Rutová (vynikajících 391 bodů – osobní rekord) a v pistoli s převahou Klepáček ze Sokolova. V kategorii mužů ve vzduchové pušce byl suverénní olympionik a v současné době nejlepší český střelec Václav Haman, ve vzduchové pistoli další reprezentant Pavel Skopový, který stejně jako Haman střílí za Rapid Plzeň, který je také domovským klubem olympijské vítězky Kateřiny Emmons.

(reg)