„Letošní ročníka doba, v jaké se koná, jen podtrhuje dlouholeté cílea vize, s jakými jsme tradici veletrhu Sport Live zakládali – vyzdvihnout důležitost sportu v každém věku a usnadnit všem výběr toho pro něj nejvhodnějšího. Nyní, v době, kdy měly především děti po mnoho měsíců prakticky uzavřený přístup do svých sportovních oddílů a klubů, do kterých nemohly ani nově vstoupit, je nutné pro sport znovu motivovat,“ uvedl Lukáš Přinda z pořádající společnosti SFM Liberec.

Účastníci se mohou těšit na programové stálice i novinky. V průběhu první zářijové soboty se v celém areálu Sport Parku včetně Home Credit Areny bude prezentovat více než 40 sportovních klubů a oddílů, přičemž bude probíhat i nábor nových členů. Všichni, kteří hledají nový sport pro sebe nebo své děti, dostanou na veletrhu všechny potřebné informace pro provozování konkrétního sportu.

Možné jsou také konzultace se zástupci jednotlivých klubů a bude i možnost si daný sport na místě hned vyzkoušet. Na základě loňského úspěchu bude na ledové ploše Home Credit Areny zahájen ročník veřejného bruslení, a to za přítomnosti instruktorů a instruktorek z bruslařské školy Bruslička. Jednotlivé úseky bruslení budou v časech 10.30 – 12.00, 13.00 – 14.30 a 15.00 – 16.30. Vstupenky na konkrétní časy bude možné zakoupit online.

Velkou novinkou Sport Live 2021 bude Cycology BMX/MTB airbag session a exhibice, během níž se díky přenosnému odrazu a airbagovému dopadu divákům představí jezdci na BMX a MTB kolech s atraktivními skoky, jako je dvojité salto, kombinace otáček o 360 stupňů a průtahové triky. V několika exhibicích své triky předvedou například jezdci týmu STEEZERS ze severních Čech a další skvělí borci.

Součástí doprovodného programu veletrhu Sport Live budou i oblíbené hry a soutěže pro děti, přehlídka netradičních sportů, jako je například požární sporta paintball, turnaj malých fotbalistů, den otevřených dveří na sportovištích Sport Parku Liberec a mnoho dalších věcí. 16. ročník Sport Live 2021 proběhne za podpory Libereckého kraje.