Druhého Trněného s Pritzlem (Škoda Fabia WRC) o neuvěřitelných 0,1 vteřiny a třetí Petáka s Benešovou (Peugeot 207 S2000) o osmnáct. Do první pětice se po devíti erzetách vešli ještě doposud vedoucí absolutního pořadí Mistrovství ČR Orsák s Vajíkem a pátí Černý s Kohoutem.

Po sérii nedokončených soutěží dojel třetí v kategorii A7 hrádecký Jan Halala s novým spolujezdcem Jiřím Ježkem (Ford Focus). Po technických problémech dokončili soutěž Tomáš Enge s Michalem Ernstem s plynovým Mitsubishi třetí ve třídě S2. Z původně devadesáti osmi odstartovaných posádek dokončilo jesenickou soutěž 69 dvojic.

Mezi nimi i na výborném dvanáctém místě celkového pořadí železnobrodští Aleš Dlouhý s Davidem Martáskem se Subaru, Václavík s Hájkem jako třetí v SA/1 a Hlaváč s Tippeltovou jako druzí v SA/2. Na pětadvacátém místě absolutního pořadí byl klasifikován legendární jezdec, například i Agrotýmu Slušovice Pavel Valoušek senior, který se vrátil po řadě let. Poslední mistrovská sprintrally se jede ve Vsetíně.

Rovněž se jel 8. ročník Rallye Světlá, která byla součástí Volného poháru ČR v rally. Zde závodilo sedmatřicet posádek, z nichž dojelo 21. Absolutními vítězi se stali po absolvování dvanácti erzet Kabát se Šimkem před Kubatou s Pilným a Koutnými (všichni Mitsubishi). Z regionu se prosadili Kynčl s Lichtenbergem, kteří vyhráli kategorii H2.

(pv)