V házenkářském derby byli lepší Pragováci

Jablonec n. N., Liberec - Regionální derby druholigových házenkářů bylo přehlídkou kvalitní házené. Nic na tom nemění ani skutečnost, že hosté utrpěli výraznou prohru.

16.4.2008

Ilustrační foto.Foto: archiv Jindřichohradecký deník

V I. poločase byli totiž Pragovákům zcela vyrovnaným soupeřem. Jednoznačně ukázali, že mají natrénováno. Domácí borci si sice udržovali mírnou převahu a celkově byli aktivnější, hosté ale dvakrát téměř dotáhli jejich jednobrankové vedení a čtyři minuty před přestávkou dokonce vyrovnali z 10:7 na 10:10. Přestávka však byla opět ve znamení dvoubrankového vedení Pragováků – 13:11.

Úvodní desetiminutovka II. poločasu nastartovala Pragováky k super výkonu, jaký již nepředvedli hodně dlouho. Vyhráli ji totiž v poměru 7:1. Dalších deset minut bylo ve znamení oboustranné kanonády. Padlo v ní 17 branek na obou stranách a skóre se posunulo na 29:20. Ani v závěru utkání se hosté nevzdávali, ale rozjeté Pragováky již nebylo v jejich silách zastavit. Domácí byli stále při chuti a dohráli utkání s plným nasazením až do závěrečného hvizdu. Jejich výkon nelze hodnotit jinak než skvělý, s plným nasazením a bojovností všech hráčů.

Tentokrát dokonce skórovali všichni hráči, kteří k utkání nastoupili, a není se proto možné divit, že se konečné skóre zastavilo až na výsledku 35:23. Hlavní rozdíl ve výkonu obou týmů spočíval především v rozdílné formě brankářů (všichni domácí byli oporami) a ve skutečnosti, že hosté ve svém středu neměli takové konstruktivní hráče, jakými jsou v domácím týmu Dědeček a R. Hlinka. Ti dali své schopnosti plně ve prospěch kolektivu, na úkor vlastních gólových ambicí.

Vedle tradičních střelců se neočekávaně blýskl pěti brankami Sluka. V hostujícím týmu byl jednoznačně nejlepší Hošic, a nejen proto, že byl nejlepším střelcem svého týmu. Dobře mu sekundoval pivot Šebek. Velkou snahou oplýval i Ploch s Kulíkem, ale proti domácí obraně se prosazovali jen sporadicky.

Sestavy a branky – ELP: D. Hlinka, Opata a Roth – Jakubec 9, Mrklas 8, Sluka 5, Žák a Svoboda po 3, O. Heinl a R. Hlinka po 2, Dědeček, Ziebiker a Nehasil po 1. Liberec: Tykvart a Rajdl – Hošic 9, Šebek 5, Ploch 3, Jeništa, Jakl a Kulík po 2, Menšík, Černý, Jeništa, Lofler, a Jiránek. Sedmičky: ELP 5 (4):2 (2), vyloučení: 5:1.

16.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
Skupina MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem přijela do jabloneckého Klubu Woko a přivezla turné Svoboda není levná věc.
20

OBRAZEM: Mig přitáhl davy, v klubu nebylo k hnutí

Policie. Ilustrační foto.

Nová kamera zachytila vandaly. Posilnili se alkoholem

Mladí olympionici oblečou kolekci za půl milionu

Liberecký kraj – 94 mladých sportovců bude kraj reprezentovat na dětské zimní olympiádě, která začíná na konci ledna v Pardubickém kraji.

Kauza Říha nekončí. Budou vyslýcháni další svědci

Liberec – Krajský soud v Liberci opět projednával kauzu zmizení a údajného zavraždění tuneláře Martina Říhy.

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Barvířská v Liberci

Liberecko – Ve středu 13. prosince přinese Liberecký deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Kraj tajně testuje kvalitu autobusů, odhalil 58 prohřešků

Liberecký kraj – Až osm set spojů zkontrolovali v letošním roce kontroloři krajského organizátora dopravy KORID LK.