Nakonec ale zima všechny překvapila a začalo hodně mrznout, nad čímž srdce zaplesalo právě plochodrážníkům a již jsou odjety dva závody mistrovství republiky družstev. Všichni věří, že se další odjedou, neboť síla ledu je toho zárukou. Třicet centimetrů, to už dlouho nebylo.

Opravdová lahůdka pro milovníky adrenalinu se bude konat v sobotu 18. února od 13 hodin v Hamru na Jezeře. SK Osečná, díky vynikající dlouholeté spolupráci právě s touto obcí, zde odjede finále mistrovství republiky jednotlivců. A ne ledajaké. Vůbec poprvé v letošní sezoně uvidíme v Hamru startovat po zranění dlouholetého nejlepšího jezdce Antonína Klatovského, který zazářil minulý týden druhým místem v Rakousku. Přijede i jeho mladší bratr Jan, který jako jediný Čech letos hájí naše barvy v závodech Grand Prix.

Opravdovou bombou bude start Rakušana Franze Zorna. Tento jezdec a stálý účastník GP jako jeden z mála nejen prohání, ale i poráží nejlepší ruské jezdce. K této elitě se přidají další zkušení borci, jako třeba otec a syn Ebnerové z Rakouska a hlavně domácí Jan Pecina a Lukáš Volejník, kteří jsou po dvou závodech v čele domácího šampionátu družstev, otec a syn Radek a Lukáš Hutlovi, otec a syn Jan a Petr Klauzovi a mnozí další, celkem z pěti zemí. A co vzkazuje divákům domácí jezdec Jan Pecina? ,,Jsem přesvědčen, že kdo nepřijede, bude litovat.

Spolu s Lukášem Volejníkem neprodáme kůži lacino a o titul určitě budeme bojovat.“ Vítěz může být jen jeden a může být vyhlášen i z jediného odjetého závodu. Právě tento fakt by měl být zárukou urputných bojů. V Hamru je krásné prostředí a ideální podmínky právě pro tento sport. Starostové Osečné a Hamru, pánové Hauzer a Dvořák, kteří patří k pořadatelům, srdečně zvou do ochozů a netají se přáním překonat diváckou návštěvu v Mělicích, kam přišlo 2500 spokojených fandů ploché dráhy.