Zatímco v minulé sezoně oba týmy bojovaly o titul, letos za tehdejšími výsledky zaostávají. Liberec je v tabulce na pátém místě a má ze sebou tři extraligové porážky v řadě. Ve Zlíně, doma s Benátkami nad Jizerou, a v Českých Budějovicích. Obhájce titulu z Kladna je na tom ještě hůř. Po odchodu čtyř klíčových hráčů se Středočeši propadli mezi slabší týmy soutěže a momentálně jsou desátí. Z ekonomických důvodů se ani nepřihlásili do evropských pohárů, ačkoli na to jako mistři republiky měli nárok.

V minulém kole Kladno podlehlo doma Příbrami 0:3. Ovšem předtím dokázalo stejným poměrem setů zvítězit v Odolena Vodě, čímž ukázalo, že není úplně na odpis. Dukla odehrála ve středu v evropském Challenge Cupu velmi pěkné utkání s Vojvodinou Novi Sad, kde zvítězila 3:0 (23, 29, 19). Bohužel v Srbsku předtím podlehla 1:3 a o postupu do dalšího kola musel rozhodnout tzv. zlatý set. Zde se více štěstí přiklonilo na stranu Vojvodiny, která dokázala zvítězit nejtěsnějším rozdílem 15:13 a postoupit do osmifinále.

„Jsem samozřejmě zklamán z vyřazení, ale zároveň si myslím, že se nemáme za co stydět,“ prohlásil k výkonu libereckého týmu jeho trenér Michal Nekola.
„Hlavně se nám podařilo po sérii porážek vyhrát zápas a myslím, že nám to zvedne v lize sebevědomí.“ Liberecký celek je dnes favoritem. Nejen kvůli postavení v tabulce, ale třeba i proto, že v prvním vzájemném utkání letošní sezony dokázal v 6. kole v televizním duelu zvítězit na Kladně jednoznačně 3:0 (13, 22, 20) za 82 minut.

V tabulce Liberečtí ztrácejí na čtvrtou Ostravu jen jeden bod, ale ostravský tým má ještě zápas k dobru, právě s Kladnem. Ztráta na čelo pořadí je v této chvíli pro Duklu poměrně značná: 15 bodů na Zlín, 14 na České Budějovice a 11 na Benátky… Kladenský celek má jiné starosti, než dohánět horní příčky tabulky. Na poslední dvě mužstva extraligy, Odolena Vodu a Brno, mají totiž svěřenci trenéra Licka jen dvoubodový náskok.

„Teď bojujeme také o své jméno, tímto klesá i naše tržní hodnota. Musíme prostě hrát lépe,“ uvedl po prohře s Příbramí kladenský smečař Martin Böhm.