Děti byly rozděleny do čtyř závodních skupin podle věku a také podle výkonnosti. Ve třech z těchto skupin se soutěžilo formou Aerobic Class, což je cvičení podle lektora, a v jedné skupině soutěžily děti s vlastními sestavičkami. Odborná porota složená z kvalifikovaných rozhodčích a instruktorů aerobiku vybrala z každé skupiny šest nejúspěšnějších dětí, a ty byly oceněny diplomy a věcnými cenami od Statutárního města Liberec, ČSTV a sponzorů.

V 1. skupině dětí 8 - 10 let předcvičovala lektorka a trenérka Nikola Wernerová a vítězkou se stala Nicole-Anna Weinlichová, druhá byla Tereza Bártová, třetí Natálie Tůmová. Druhou skupinu dětí 5 - 7 let předcvičovala lektorka a trenérka Tereza Kočová a vyhrála Andrea Kopicová, druhá skončila Petra Kašparová a třetí Anička Bui.

Ve 3. skupině současných reprezentantek Sport Aerobic Liberec v žákovské kategorii se soutěžilo ve vlastních sestavách a tady si zlato vybojovala Markéta Fléglová, před Barborou Mazánkovou a Barborou Dvořákovou. V poslední 4. skupině také reprezentantek SAL v žákovské a juniorské kategorii předcvičovala lektorka a trenérka Kateřina Wernerová a zvítězila zde Šárka Dousková. Druhá skončila Barbora Danielková, třetí Jana Fléglová.

Mezi jednotlivými závodními koly byla krásná vystoupení nejen současných reprezentantek Sport Aerobic Liberec, ale také velice nápadité a veselé vystoupení skupiny C2 ,,přípravky“ pod vedením trenérky Terezy Kočové, dále perfektně sehrané vystoupení tréninkové skupiny C1, pod vedením trenérky Danky Girgaschové.

„Vyvrcholením bylo určitě vystoupení našich juniorek, současných nejúspěšnějších reprezentantek České republiky, které bylo překvapením i pro nás. Děkujeme všem zúčastněným závodníkům, lektorkám, rozhodčím a rodičům za krásné sportovní odpoledne,“ sdělily trenérky Barbora Svatošová a Helena Niklová.