3. ledna dopadl vzájemný souboj lépe pro Severočechy, kteří porazili Hanáky překvapivě hladkým rozdílem 102:84, když řádil především aktuálně nejlepší střelec Mattoni NBL v libereckém dresu - Maurice Hampton (34 bodů, užitečnost 37).

Ve světle posledních výsledků a současné vyrovnanosti soutěže nabírá středeční duel na zajímavosti. Půjde o souboj šestého celku se čtvrtým, ovšem bodový rozdíl je ten nejmenší možný. Orli mají na kontě 30 bodů (za 10 výher a stejný počet porážek) a Kondoři 29 (za poměr 9 – 11).

V celku hostů došlo v mezidobí k dalším změnám. Trenér Bálint si přivedl mladého asistenta Růžičku, křídelník Toya neprošel try-outem a objevila se americká náhrada Colin Falls. K dispozici by do středečního zápasu měl být také pivot Jason Miller. V prostějovském dresu se naopak neobjeví dlouhodobě zranění Staněk a Leško. Takto sestavený tým prohrál v neděli v Pardubicích 75:81.

Liberecký tým zvládl důležité sobotní střetnutí s Opavou bravurně. Vítězství o 53 bodů jej s ohledem na lepší skóre posunulo v tabulce před pražský USK a především potvrdilo dobrou formu. Početné obecenstvo si ze zápasu odnášelo kvalitní sportovní zážitek okořeněný spoustou efektních smečí, bloků a jiných akcí podtrhujících atraktivnost basketbalu.

Bohužel se objevil jeden stín na zápasu – mladý Pomikálek si při poslední smeči zlomil záprstní kůstku, a tak bude zhruba 8 týdnů mimo hru. Pastýřík začal s plným tréninkem, a tak ho bude moci trenér Slowiak využít. Ostatní hráči z kádru nehlásí vážnější zdravotní potíže. Ač poslední souboj Kondoři jasně vyhráli, nečeká je jednoduchá záležitost. Prostějov se stále nevzdává své předsezónní ambice na finále ligy.

Rozehrávač Tomáš Tóth ke střetnutí uvedl: „Prostějov přijede oproti minule v posíleném složení a s touhou nám porážku vrátit. My však budeme chtít navázat na dobré výsledky na domácí palubovce z poslední doby a připsat si další výhru. Důležité opět bude uhlídat Beechuma a odvést poctivou a tvrdou práci pod oběma koši.“

Utkání začne ve středu 21. ledna tradičně v 18 hodin a Tipsport arena opět slibuje kvalitní a atraktivní basketbal.

Další zápas sehrají Kondoři již v pátek na palubovce úřadujícího mistra. Jedná se o televizní předehrávku, která začne v Nymburku od 18 hodin a bude ji přenášet sportovní kanál ČT4.