Úvodní den baseballového mistrovství Evropy kadetů přinesl nejen kvalitní zápasy, ale také starosti s počasím. Zápas Nizozemska s Rakouskem byl v půlce druhé směny přerušen a dohrávat se bude ve středu ve 13 hodin. Český tým si připsal první turnajové vítězství nad Slovenskem.

Německo – Ukrajina 11:1

Favorizovaní Němci nastoupili v Liberci proti Ukrajině, ale v průběhu druhé směny začalo hodně pršet a zápas byl na několik desítek minut přerušený za stavu 0:0.

Němci ale byli v té době na pálce a měli obsazenou druhou a třetí metu při jednom autu. Hned prvním nadhozem po pauze poslal Kaiserauer míč do zadního pole a stáhl první dva německé body.

Ukrajina příliš dobře nepálila a skóre tak narůstalo na jedné straně. Nakonec se odehrálo jen pět směn, protože Německo zvítězilo rozdílem deseti bodů 11:1.

Nizozemsko – Rakousko přerušeno za stavu 12:0

Holandský tým se pustil do soupeře s vervou a během nekonečné první směny nasázel Rakousku 12 bodů. Ve druhé směně ale začalo hodně pršet, takže zápas musel být přerušen. „Z důvodu neregulérnosti hřiště jsme se rozhodli zápas přesunout na středu, kdy se dohraje na hřišti v Jablonci," říká jeden z organizátorů Petr Roubíček

„Hřiště potřebovalo dvě tři hodiny úprav a vysoušení, takže odpolední zápas Ruska a Švédska se přesunul operativně do Liberce na půl šestou," dodal. Zbytek utkání Holandska s Rakouskem se dohraje ve 13 hodin.

Švédsko – Rusko 1:11

Na libereckém hřišti se tak utkaly dva celky, které se měly původně potkat již v Jablonci. Ruskému týmu ale změna příliš neuškodila a pozvolna přidával body na švédské konto. Hráči „tří korunek" se prosadili poprvé až ve čtvrté směně, kdy snížili na 4:1. Nicméně ruský tým přidal v dalších dvou směnách dohromady sedm bodů, takže utkání skončilo rozdílem deseti bodů po šesté směně.

Za zmínku stojí ruský pálkař Antonio Bulte, který hraje v poli na spojce. V utkání měl čtyři starty na pálce a zaznamenal čtyři dobré odpaly. Navíc po jeho odpalech přišly také čtyři doběhy.

Česko – Slovensko 10:0

Jako vrchol úterního programu bylo utkání reprezentace České republiky se Slovenskem. Za domácí reprezentaci, která se chce dostat minimálně do finále, začal na nadhazovacím kopci Ondřej Satoria, který dlouho nepouštěl slovenské pálkaře do hry. Na druhé se totéž dařilo také nadhazovači soupeře, který házel výrazněji pomaleji, než na co jsou zvyklí čeští hráči.

Nicméně po čase se podařilo prolomit pálkařskou neúspěšnost a body začaly na české straně přibývat. Český tým dokonce ubránil slovenský útok, když měl soupeř obsazené všechny mety, ale ani jeden bod z toho nevytěžil. Naopak český tým rozhodl o předčasném vítězství rozdílem deseti bodů po šesté směně – 10:0.

Program středečních zápasů: hřiště Jablonec – 10 hodin: Rakousko – Německo; 13 hodin: Holandsko – Rakousko (dohrávka z úterý); 14 hodin: Ukrajina – Holandsko; 17.30 hodin: Švédsko – Česká republika. Hřiště Liberec – 16 hodin: Slovensko – Rusko.