Domácí díky dvěma vlastním gólům Rapidu brzy vedli 2:0, svěřenci Martina Dlouhého ovšem ještě do konce první půle otočili na 2:4. I přes kontaktní branku svých hostitelů z kraje druhé půle dokázali znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl, Liberec však dvěma slepenými brankami srovnal na konečný remízový stav.

„Věděl jsem, že to bude těžké utkání a upozorňoval jsem na to i hráče. Ústí bylo první poločas jednoznačně lepší. Po našich dvou brankách jsme herně vypadli. Naštěstí nám pomohla poločasová přestávka a ve druhé půli šel náš výkon nahoru,“ hodnotil duel Vrabec. „Myslím si, že remíza je nakonec zasloužená pro oba týmy, protože si vytvořily ještě několik velkých příležitostí. Vzhledem k průběhu utkání bod bereme, ale jinak pro nás platí, že bychom takové utkání měli zvládat s vítězným koncem,“ dodal.

„Při našem tabulkovém postavení se v boji o záchranu počítá každý bod,“ načal s ohledem na pouhý bodový náskok na první sestupovou pozici Čapek. „Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře, byli jsme nekoncentrovaní, z čehož vyplynuly i dvě vlastní branky. Přesto se nám povedlo skóre otočit, myslím, že zaslouženě, protože jsme v první půli byli lepší. V závěru jsme bohužel inkasovali dva slepené góly, za něž možná mohla i nezkušenost našich mladých hráčů, a tak máme jen bod. Do Liberce jsme jeli s cílem vyhrát, a i vzhledem k průběhu utkání je to pro nás bohužel málo.“

Patrik Augusta řeší, jak liberecký tým dostat do formy.
Liberec nestačil na Brno. Augusta hledá řešení. Zkoušíme vše, říká