Pokračovala výborná spolupráce se základními školami Sokolovská a Švermova, kde družstva trénují, a DDM Větrník, se kterým klub kooperuje prakticky celých 45 let své existence. Finance, jež jsou dnes určitým problémem ve většině sportovních klubů, byly v průběhu sezony posíleny dotacemi a granty Statutárního města Liberec i Libereckého kraje, což bylo dalším plusem tohoto období. Pro oddíl, který provozuje s poměrně velkou intenzitou jak samotný trénink, tak herní přípravu a krajské i celostátní soutěže, to bylo dokonce docela významné plus. I díky této pomoci mohla TJ Slavia opět pořádat tradiční Ještědský pohár žáků a Velkou cenu Liberce dorostu.

Čtyři družstva klubu se zúčastnila krajských přeborů, pro tým starších žáků zvolilo vedení namísto krajského přeboru velmi atraktivní seriál přípravných turnajů za účasti týmů z Brna, Velkého Meziříčí, Havlíčkova Brodu a Nymburka. Toto družstvo také úspěšně startovalo v celosezónním Českém poháru žáků, kde se mezi 36 přihlášenými týmy nakonec umístilo na 14. místě a polepšilo si oproti loňsku. Dorosteneckému souboru se podařilo vyhrát jeho skupinu 1. ligy juniorů, když za sebou zanechal i ještě vloni extraligový tým SKV Ústí n. L. V baráži o extraligu sehrál vyrovnaná utkání s týmy z nejvyšší soutěže Slavií Hradec Králové 22:25, 23:25, 25:27 a VO Příbram 23:25, 20:25, 25:18 a 20:25. Z poměru míčů je vidět, že Liberečtí příliš za extraligovými celky nezaostávali, samozřejmě měli handicap v menším počtu těžkých zápasů v sezoně, v 1. lize řadu zápasů vyhrával tým příliš snadno.

Je pěknou tradicí, že oddíl pořádá pro zájemce vždy na sklonku sezony zajímavou akci, letos je jí pozvánka na kemp do Chorvatska.

Klub nepřetržitě přijímá nové zájemce r.n. 2007 a mladší informace poskytne telefonicky ing. Petr Prokop 602 148 834, případně základní info je i na webových stránkách DDM Větrník.