Posledním velkým úspěchem bylo 2. místo Jana Poláka na Grand Prix Prahy v kategorii mini žáků. ,,I když konkurence je zejména v Praze a na Moravě velká, Honza podal výborný výkon a umístění na bedně si zasloužil“, říká trenér Martin Protiva.

Mezi elitní desítkou na GP Prahy se umístili i další oddíloví spoluhráči Jan Mečl a Martin Polák. Devítiletý Martin, který bude v nejmladší kategorii další dva roky, patří k vycházejícím hvězdičkám českého stolního tenisu. ,,Vychovat hráče, který by patřil dlouhodobě k celostátní špičce, je velmi náročné. Jde o stovky hodin individuální přípravy. Na vrcholové úrovni patří ping-pong k nejobtížnějším sportům, kde mimo fyzických předpokladů, tvrdého tréninku a talentu, hraje prim psychika, podpora rodičů nebo zázemí špičkového klubu,“ dodává Protiva.

Herna SKST Liberec se nachází hned vedle Základní školy Vrchlického a právě spolupráci mezi klubem a ZŠ, kterou navštěvuje několik úspěšných mládežníků, si velmi pochvalují rodiče. ,,Je příjemné, když kluci mohou jít hned po škole místo družiny na ping-pong. Učitelé se nám rovněž snaží vždy vyjít vstříc, tak je jen důležité, aby to kluky nadále bavilo,“ přidává Petr Polák.

Liberecký kraj je pro nejlepší děti z klubu malý. A tak děti jezdí na turnaje po celé republice, aby si udrželi kontakt se širší špičkou. ,,Zároveň však u nás chlapci a dívky, kteří se chtějí stolnímu tenisu věnovat jen rekreačně, najdou rovněž své místo. Všichni mohou navštěvovat kroužky, kde se dětem snažíme představit ping pong zejména formou her v zábavné formě,“ říká Protiva.

V květnu vrcholí sezona mistrovstvím republiky mládeže jednotlivých kategorií. Hned trojnásobnou účast si zajistila nejlepší dívka Libereckého kraje a členka SKST Liberec Tereza Svatoňová. ,,Své největší šance vidím v kategorii mladších žákyň ve čtyřhře, kde jsem se svou spoluhráčkou Adélou Kášovou (Sokol Dřínov) skvěle sehraná a tajně myslíme na medaili,“ přiznává Svatoňová.

V kategorii starších žáků a dorostenců se medailové ambice očekávat nedají, přesto Čeněk Žid, Martin Do Minh a Adam Zikmund budou jistě patřit k lepší polovině startovného pole.