Jako první se odehrál turnaj v thaiboxu Windy Cup, kde z původně početné posádky zápasníků BFC měl nakonec kvůli nemocem zápas jen Matěj Nuska, a to o ještě dvě váhové kategorie výš. „Nenechal však nic náhodě, byl lepší jak v boxování, tak kopech, dokonce i klinče měl lepší, což vzhledem k váhovému rozdílu měla být spíše parketa soupeře, a jasně vyhrál 3:0,“ hodnotil trenér Martin Berka.

Na oblastním kole v boxu v Povrlech startovali čtyři borci. Jako první nastoupil David Linke a po třech kolech rozhodčí váhali, kam se přiklonit, takže nakonec David prohrál na pomocné body. Hned potom začal liberecko –ústecký souboj, když v prvním zápase nastoupil Marek Matěcha (váha 60 kg) a hned v 1. kole, kterému zcela dominoval, rozhodčí pro zranění soupeře zastavil zápas a Matěcha vyhrál RSC.

Kryštofu Jandovi (váha 64 kg) vyšlo jasně 1. kolo a ve druhém se soupeř po pravém háku poroučel k zemi a bylo K. O. Jako poslední nastoupil David Matějka. Zápas byl neuvěřitelný, plný výměn a nasazení. Celá hala tleskala tomu, co oba borci předváděli. „Bojovnost, se kterou prováděli výměny, všem brala dech a našemu borci se povedl závěr třetího kola, kdy po directu zůstal soupeř ležet, takže další K. O.,“ chválil Berka. Všichni Ústečané byli z velmi kvalitního oddílu Barkas, kde je věhlasným trenérem Vasili Larionov.

Jako další čeká BFC Liberec 20. února Windy Cup v Praze - thajský box. V březnu to bude Národní pohár v K1, který BFC Liberec pořádá ve spolupráci s jabloneckým oddílem. Uskuteční se v sobotu 19. března v kulturním domě Vratislavice 101010.