Během posledního měsíce stačil dokončit autoškolu, absolvovat přijímačky na vysokou školu, o „svaťáku“ dvoufázové tréninky u Kondorů, proložené třídenní virózou se čtyřicetistupňovými horečkami, maturitu na liberecké strojní průmyslovce, a jak jsme již psali, v minulém týdnu byl na reprezentačním srazu týmu hráčů do dvaceti let.

Na přípravném kempu v Nymburku si vybojoval nominaci mezi 12 hráčů, kteří odjeli přímo z tohoto kempu na navazující soustředění na Slovensko. Tam tento celek odehrál dvě mezistátní přátelská utkání v přípravě na mistrovství Evropy se svými slovenskými vrstevníky. V obou utkáních Češi zvítězili výrazným rozdílem.

Slovensko „20“ - Česko „20“ 57:84 (14:19,32:35,47:74) a 54:90 11:15,29:39,42:66). O toto vítězství se zvláště ve druhém zápase přičinil i Tomáš, jenž odehrál 30 minut a nasázel soupeři 24 bodů (3 trojky). Zajímavostí je, že ho reprezentační trenér František Rón, přestože za normálních okolností hraje Tomáš na postu křídla, postavil ve druhém utkání pro nedostatek dlouhých hráčů na post pivota.

V průběhu soustředění Tomáš také obdržel pozvánku na Výcvikový tábor širší nominace reprezentačního družstva pro basketbalový turnaj v rámci Světové letní univerziády, která se bude konat v roce 2009 v Bělehradu, takže se hned druhý den po návratu ze Slovenska přemístil do Chomutova, kde pro změnu v těchto dnech pod vedením trenéra Pavla Budínského, získává další basketbalové zkušenosti. (KaLi)