Kromě Klapalové s Háječkovou, které se dostaly do finálových zápasů na turnaji světového okruhu, zde byla kompletní česká špička a mezi nimi i hráčky BV Vratislavice Míša Kvapilová a Šárka Židová, členky UVEX TOP Vratislavice, které nakonec braly bronz.
V propršeném prvním hracím dni předvedla dvojice Kvapilová - Židová kvalitní výkon, když v prvním poněkud nervózním zápasu proti Šotkovské a Jarošové vyhrála 2:1 a poté překvapivě, ale zaslouženě porazila 2:1 nasazené trojky Bonnerovou s Hermannovou. V zápase o účast v semifinále děvčata podlehla zkušené dvojici Nováková - Tobiášová nejtěsnějším rozdílem ve dvou setech vždy 19:21.
Druhý hrací den přinesl už mnohem lepší počasí, a tím pádem i více diváků. Jako první byly na řadě zápasy opravného pavouka o postup do semifinále. Míša se Šárkou využily druhé šance a postup mezi nejlepší čtyřku si zajistily vítězstvím 2:1 nad Vorlovou s Řeháčkovou, 13. nejlepší dvojicí na letošní univerziádě. V semifinále Kvapilová s Židovou podlehly Kolocové se Slukovou, desátému páru na světové beach tour. Kladem byl vyrovnaný první set, když v druhém už Kolocová se Slukovou jasně potvrdily roli favorita celého mistrovství.

Zápas o třetí místo byl reprízou druhého kola a znovu přinesl napínavé tři sety. Dvojice Kvapilová - Židová předvedla neuvěřitelnou obranu v koncovce třetího setu a před zraky dvou stovek diváků porazila reprezentantky Bonnerovou s Hermannovou 2:1 (18, -16, 15) a odváží si z republikového šampionátu bronzovou medaili. Finále mělo jednoznačnější průběh, vyhrála Kolocová - Sluková nad Novákovou s Tobiášovou 2:0.

Výsledky - finále: Kolocová, Sluková - Nováková, Tobiášová 2:0 (15, 16), o 3. místo: Kvapilová, Židová - Bonnerová, Hermannová 2:1 (16, -18, 15).
Další pořadí: 5. D. Bláhová, Machová a Řeháčková, Vorlová, 7. Šulcová, Danilovičová a Vaňková, Gálová.