Série finálových turnajů mistrovství republiky pokračovala soutěžemi v Brně a v Praze. V Brně šermovali mladší žáci a žačky fleretem a v Praze Letňanech se utkali žáci a žačky v šermu kordem.Úspěšní byli Liberečtí v Brně, kde se po skvělých výkonech ve skupinách probojoval na velmi pěkné 5. místo Pavel Šimon a do širšího finále se ještě dostal na 7. místo Matěj Chaloupka. Dvacátý čtvrtý byl Václav Hak a 39. František Šilhán. V celkovém hodnocení seriálu MČR se tak umístili na 6. místě Šimon a 8. Chaloupka. V kategorii děvčat se umístila na velmi pěkném 6. místě Anna Haková, ještě lepší byla třetí Anna Havlíčková. V zápase o první místo sice prohrála Štěpánka Němcová s brněnskou šermířkou, a byla tak v závěrečném turnaji druhá, ale díky prvenstvím v předchozích turnajích měla bodový náskok, a tak se stala vítězkou jak mistrovství ČR, tak Českého poháru. V celkovém bodovém hodnocení se ještě umístila bronzová Havlíčková a osmá Haková.

V soutěži družstev liberecká děvčata suverénně porazila všechny soupeřky a vybojovala zlaté medaile a titul mistr ČR.

Chlapci po urputném boji prohráli o postup do finále s tradičně silným družstvem Sokola Brno poměrem 43:45, což byla velká škoda, ale náladu si spravili v boji o třetí místo, v němž porazili Sokol Bystřice nad Pernštejnem rovněž výsledkem 45:43 a vybojovali bronzové medaile. „Z turnaje se žádný z našich mladých sportovců nevrátil bez medaile a v této sezoně to byl pro liberecké šermíře zatím nejúspěšnější turnaj, což je i odměnou pro naše obětavé trenéry Milana Kulíka a Katku Niesigovou," potvrdil trenér Reiner Niesig.

V Praze mezi kordisty reprezentoval Liberec v soutěži jednotlivců Ladislav Berčo, který po dobrých výkonech ve skupinách prošel i první eliminací a postoupil do bojů o finálovou osmičku. Tam však svému soupeři podlehl a umístil se jedenáctý, což mu vyneslo body do celostátního žebříčku, kde je na osmém místě. V soutěži družstev vedl Berčo tým nováčků, kteří i přes velkou snahu na zkušené soupeře nestačili a umístili se na místě devátém