Zřejmě jim slušně radili, protože bratři Brožovi obsadili 10. místo ve dvojkách. „V duchu to bylo mým přáním, aby skončili do 10. místa. Stalo se tak a vybojovali tím historicky nejlepší umístění ve světovém poháru,“ potvrdil František Halíř.

Dráha v Königssee je od roku 1969 první chlazenou dráhou na světě, navíc se loni při zájmu Německa o pořádání zimních olympijských her přestavovala. „Jedná se o rychlou dráhu, ale těžkou a náročnou pro závodníky. My jsme tam přijeli po třech týdnech, kdy jsme naposledy seděli na saních, protože v Čechách v tomto počasí dráhy nefungují. Přesto jsem se s tímto handicapem dokázali vyrovnat,“ líčil Halíř.

Před kvalifikací česká reprezentace odjela pořádnou porci devíti jízd, takže měla o tři více než ostatní státy. V kvalifikaci pak dvojka Brožů skončila sedmá a Hyman osmnáctý na jednosedadlových saních. Kotenová se neprobojovala z kvalifikace, ale důležité bylo, že si trať vyzkoušela. Po první jízdě v hlavním závodě byli Brožové na skvělém 8. místě, když deset dvojic bylo v jedné desetině vteřiny.

Ve druhé jízdě spadli na 10. místo, přesto je umístění velmi dobré. „Při závodech jednosedadlových saní měl Hyman smůlu. Jelo se ve vánici a pořadatelé uklízeli trať vždy po deseti jízdách. Ale zrovna Ondra měl ten pech, že byl desátý, takže trať byla pod sněhem. Také proto skončil na 28. místě, i když v tréninku byl do dvacátého místa. Jasně, že byl z toho všeho zklamaný,“ sdělil liberecký trenér.

V Königssee se jel premiérově štafetový závod. Nejprve začala Kotenová, pak jel Hyman a nakonec dvojice bratrů Brožů. „Jelo se to na zkoušku, ale na olympiádě v Soči bude mít štafeta úplnou premiéru. Závod začne normálním startem prvního závodníka. Ten při projetí cíle ťukne do terče a následně se dalšímu sáňkaři na startu otevře branka a může vyrazit. Pak se to opakuje a na závěr jede dvojka. Čas se sečte při průjezdu dvojky cílem. Je to hodně na postřeh a rychlé reakce. Určitě se to bude divákům líbit,“ uvedl Halíř, který byl spolu s dalšími trenéry s umístěním i v hrozné chumelenici spokojen. Reprezentaci čeká za pár týdnů další závod SP v Oberhofu.