Liberecké vstoupily do utkání mizerně. Nic se jim nedařilo a bojácným výkonem proti Olomouci uhrály slaboučkých sedm bodů. „Zaskočili jsme sami sebe. Holky nastoupily s menším sebevědomím, než měly, přestože nějaká výkonnost u nich je. Začátek byl tak z naší strany bázlivý, což poznamenalo hru soupeře, který hrál pak naprosto uvolněně,“ bilancoval první díl utkání trenér.

Ve druhém setu byla hra již vyrovnanější a domácí hráčky se držely až do stavu 19:19. Jenže koncovka jim nevyšla. Dvacátý bodík vybojovaly, kdy Olomouc již měla na kontě 23 bodů. „Olomouc předvedla kvalitní servis, ale my jsme předvedli, že mu dokážeme čelit,“ podotkl Pech k druhému setu.
Ve třetí sadě se domácí volejbalistky zmátořily a vedly průběžně o šest bodů. Nejvíce o sedm (18:11). Hostující volejbalistky přidaly v útoku a snížily na 19:20, když jim dvakrát pomohl výrok rozhodčích. Přesto se Liberecké nedaly a pěti body v řadě set vyhrály.

Holky začaly zvedat hlavu, všechny hrály dobře. Výborně například blokovala nahrávačka Chroustovská jejich kůl. A to bylo rozhodující pro vývoj setu. V koncovce setu jsme poslali na hřiště 14letou Mlejnkovou, která se přímo podílela na třech bodech. Ale faktem je, že chvílemi nehrála Ruska Esina,“ připomněl Pech.

Čtvrtá hra začala pro Liberec zle a prohrával hned 1:6, když se nedařilo na příjmu. Ještě v polovině setu stáhly Liberecké náskok na 13:16, jenže to již Olomouc hrála velmi kvalitně a nepřipustila problémy. Její druhý mečbol tak byl úspěšný. „Hosté zpátky prostřídali, vrátila se Yakimova a prostě byli lepší. My jsme se nechali zatlačit na přihrávce, a to rozhodlo,“ přiznal. Trenér Pech přesto chválil výkony Chroustovské, Novotné a zejména pak libero Lauerovou. „Ta podala excelentní výkon. Je vidět, že se dostává do vrcholové formy. To se dalo očekávat, že forma nepřijde hned po herní pauze.“