Přebor mužů

Malá Skála – Mnich. Hradiště 3:0 (18, 21, 20) a 3:1 (22, 18, -24, 25)

Oba soupeři si byli dostatečně vědomi důležitosti utkání, lepší koncentraci ale prokázala Malá Skála. Po celé dopoledne měla jednoznačně navrch, hosté se vůbec nedostali do hry a za 75 minut si lídr krajského přeboru zaslouženě připsal tři body.

Podobně odstartovala také odpolední odveta. Domácí hráči vedli už 2:0. Při hladkém vedení však vyrobili několik chyb, polevili a Mnichovo Hradiště se ziskem třetího dějství vrátilo do zápasu. Sokolové se však včas oklepali a očekávaný souboj bez ztráty bodu vyhráli.

VK Liberec – Turnov C 0:3 (-16, -19, -17) a 0:3 (-23, -21, -12)

Také turnovské rezervě se náramně dařilo. V nových dresech s přehledem zvítězila v Liberci na palubovce tabulkového souseda, když neztratila ani set. Na třetím místě má nyní na nejbližší pronásledovatele šestibodový náskok, stejné manko ji dělí od druhého Mnichova Hradiště.

Vysoké – Stráž n. N. 3:2 (22, -23, -20, 23, 13) a 0:3 (-13, -15, -17)

Trápící se horalé doma získali alespoň dva body za vítězství v tiebreaku. Vysokému se letos příliš nedaří, je až sedmé a místo toho, aby stahovalo manko na střed tabulky, ukrajuje naopak jeho náskok předposlední tým Rumburku. Proti Stráži ale domácí přece jen zabodovali, kdy již zmíněnou výhru uhráli dopoledne. Odveta už byla jasnou záležitostí soupeře.

Další zápas: Železný Brod – Rumburk 0:3 a 1:3.

Přebor žen

Také přebor žen má letos neochvějného lídra. Mnichovo Hradiště kosí jednoho soupeře za druhým a i přesto, že o víkendu odpočívalo, má v tabulce obrovský dvanáctibodový náskok. Stráž nad Nisou totiž nevyužila svých zápasů stoprocentně, a její manko po ztrátě ve Varnsdorfu ještě o bod narostlo.

Jablonex – Turnov 3:2 (20, -25, -21, 20, 13) a 3:1 (20, 21, -21, 15)

Ze hry o 1. místo naopak je zřejmě oddíl z Turnova, který dvakrát prohrál na půdě jabloneckého Jablonexu. Jediný získaný bod do týmu určitě radost nepřinesl. Aktuálně jsou pojizerské hráčky páté.

Ostatní zápasy: Varnsdorf – Stráž nad Nisou 1:3 a 2:3, Železný Brod – Bižuterie Jablonec n. N. odloženo, Nový Bor – Loko Liberec B 3:1 a 3:1.