TJ Zikuda Turnov vs. AERO Odolena Voda 1:3 (17, -22, -18, -15)

Další sportovní svátek čekal pro místní fanouškovskou základnu. Zatímco v minulém týdnu jeden z vrcholů historie prožili futsalisté, ve čtvrtek si ho náramně užili volejbalisté.

K utkání národního poháru mužů do sportovní haly ve Skálově ulici dorazil sedminásobný mistr republiky a dlouholetý účastník nejen české nejvyšší soutěže, ale i evropských pohárů – Aero Odolena Voda. Proti prvoligovému nováčkovi TJ Zikuda Turnov nasadil takřka kompletní sestavu s řadou reprezentantů či americkým smečařem Ryanem Burrowem.

A zápas před naplněnou halou rozjeli překvapivě lépe domácí hráči. V úvodní sadě si rychle vypracovali náskok a favorizovaný soupeř nedokázal kontrovat. Turnov těžil z dobrého takticky vedeného podání nebo kvalitní práce na blocích

„V podstatě jsme soupeři nic nedovolili. Dostali jsme se do vedení, které jsme si udržovali. Pomohlo nám i to, že soupeř hodně kazil na smeči. Několik míčů vyhodil ze hřiště," řekl trenér turnovského oddílu Jan Šimůnek.

Do druhé sady však „Vodolka" prostřídala, do hry přišli Pekárek a Burrow a favorit začal přebírat otěže. Do stavu 21:21 bylo skóre ještě vyrovnané, dvě zkažené přihrávky však rozhodly o srovnání stavu.

I Turnov dal šanci kompletnímu kádru. Do jedinečného zápasu tak zasáhli všichni hráči ze soupisky.

„I vzhledem k nabitému programu jsme museli síly rozložit na všechny hráče. Těžko ale říct, co by se dělo, kdybychom druhý set vyhráli. To by bylo zajímavé. Všichni se na zápas těšili, pro všechny to byl zážitek. Rozdíl mezi profesionálním a amatérským volejbalem ale musel být někde vidět. My jsme nevydrželi hrát po celé utkání na 120 procent, což by bylo k úspěchu potřeba," řekl Šimůnek. Jeho tým už včera odehrál utkání 1. ligy s Kladnem, dnes ho od 17 hodin čeká další duel s ČZU Praha C.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Konečný, Marek, Čermák, Charousek, Šén. Libero: Hýbl. Střídali: Melich, Kovář, Koláčný, Novák, Lukavec. Aero Odolena Voda: Průcha, Kotrch, Sedlář, Hýský, Vachoušek, Kramar. Libero: Kotek. Střídání: Pekárek, Burrow.