Po čtvrtečním zápase s Tatranem (který mimo jiné také skončil hořce pro domácí, 2:3) se diváci těšili na další florbalovou bitvu o důležité ligové body.

M–COM FBC LIBEREC – SSK FUTURE 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)

První třetina začala z obou stran opatrně, hráči dlouho drželi míček na svých hokejkách v pozicích, kde rozhodně neohrožovali ani jednoho z gólmanů. Přesto více práce registroval domácí brankář, Michal Rebro, který chytal “proti svým“. Souboj byl o to pikantnější, že za hosty nastoupil v obraně jeho bratr Martin Rebro. Liberečtí dlouho nevěděli, jak na obranu Future, a dlouho trvalo, než se poprvé dostali k zakončení.

Když se hra začala vyrovnávat, přišla tvrdá rána. Domácí Radim Křenek byl vyloučen na 2+2 minuty, protože se při signalizovaném vyloučení dopustil dalšího přestupku, a tak se Liberec musel 4 minuty bránit ve čtyřech mužích. Obě domácí čtveřice na palubovce odvedly maximum, v klíčových momentech navíc podržel domácí Rebro.

Křenek se vrátil na hrací plochu, do konce třetiny ale zbývala pouhá minuta a skóre se již neměnilo. Po zápasu s Tatranem se diváci opět dočkali bezbrankové dvacetiminutovky.

V přestávce mezi třetinami byla v kabině Libereckých veliká bouře v podání asistenta Skružného, domácí to ale nakoplo ke skvělému představení. Již dvě úvodní střídání naznačila zlepšení, šance ale zůstaly prozatím nevyužity.

Ještě než se měnil stav, předvedl drzý průnik Drnec, ale bez gólového efektu. Prvním úspěšným střelcem se stal Klucho, který po standardní situaci z rohu dorazil střelu V. Krupičky. Krátce poté si výborně hrající Uglanov vykoledoval faul, který byl potrestán 2 minutami. V početní převaze zafungovala tradiční souhra mezi Křenkem a Štěpánkem, kdy druhý jmenovaný z první rozvlnil síť za zády Beneše podruhé.

O necelou minutu bylo v hale ještě veseleji. Uglanov po nahrávce Saláta přesprintoval hostující obránce, před gólmanem zachoval ledový klid a zvýšil na 3:0. Future byl vývojem zápasu evidentně zaskočen, jeho střelci navíc troskotali na Rebrovi. Hosté se ale dočkali branky, krásnou ranou z dálky se prezentoval David Ryneš.

Těsně před koncem třetiny se pěknou střelou tahem představil Křenek, jeho ráně ale chyběly centimetry. Když už to vypadalo, že se do šaten odejde za stavu 3:1, rozjel na vlastní polovině akci V. Krupička, po narážečce s Havrdou nastřelil míček směrem na branku, tam opět zaoperoval Klucho a zvýšil těsně před koncem druhé části na 4:1.

Třetí třetina opět dala vzpomenout na zápas s Tatranem, když po necelých dvou minutách Future skóroval. Po pěkné křižné nahrávce Martina Ryneše se nemýlil Freund. Liberec se pečlivě bránil, hosté se snažili s výsledkem něco udělat. Ale buď zapracovala defenziva, která odehrála skvělé utkání, nebo fantastický Rebro. Přibližně pět minut před koncem se do šance dostal Derka, který se ocitl na výletě v útoku. Při jeho zakončení z příznivé vzdálenosti ale bylo vidět, že jeho síla je před opačnou brankou.

Future sáhl ke hře bez brankáře, jeho iluze o bodech utnul nahozením z půlky Křenek. Výborné publikum, které již děkovalo, vyhecovalo domácí tým ještě k jednomu úspěchu, opět do prázdné branky ho zaznamenal Salát. Domácí kvartet Rebro, Žilka a bratři Krupičkové mohl slavit dvojnásob, protože zaznamenali vítězství nad svým bývalým klubem. Ostatní samozřejmě v oslavách nezůstali pozadu, Liberec si připsal důležité vítězství 6:2.

Zápas očima trenéra domácích Viktora Koláře: „Nezvládli jsme úvodní minuty, od úspěšného oslabení jsme ale opět předvedli kvalitní výkon, který vycházel ze zabezpečené obrany. Díky tomu jsme slavili důležité vítězství.“

Branky Liberce: Klucho 2, Štěpánek, Uglanov, Křenek, Salát. Střely: 23:27 (4:9, 12:5, 7:13). Rozhodčí: Černý a Janoušek.

(fp)