„Rádi k nám zveme i ty sportovce, kteří mají zatím pouze zkušenosti s jednotlivými disciplínami, ale které láká vyzkoušet si svůj první triatlon. Dokonce za tím účelem nabízíme možnost zápůjčky kola, což je v případě zájmu dobré nahlásit dopředu a pak dovedeme kouzlit. Sice se jede hodně po širokých lesních cestách, ale i tak je dobré mít přitom dobré vybavení v podobě horského či trekkingového bicyklu. Přece jen jsme na okraji Lužických hor a účastníci tak musejí počítat s převýšením 423 metrů, což je na takovém úseku poměrně dost,“ uvedl Stanislav Dvořan z pořádajícího sportovního oddílu Outdoor Challenge.

Úvod nabitého dne v Rekreačním areálu Kristýna obstarají běhy nejmenších dětí od 10,15 h. Jakmile navodí správnou náladu, přijde řada na dospělé. Jako první v 10,30 h vyrazí na trať triatlonu s 500 m plavání, 18 km na kole a 5 km běhu muži, v 10,40 h je budou následovat štafety a nakonec v 10,50 h ženy. V mezičase se uskuteční od 13,30 h žákovský triatlon pro děti do 15 let se 100 m plavání, 6,5 km na kole a 1,8 km běhu.

„Pro pět nejlepších v absolutním pořadí máme připraveny medaile, dále budeme vyhlašovat jednotlivé kategorie, kdy se vždy tři nejlepší mohou těšit na medaili a věcné ceny se sportovní tematikou. Těšíme se na pěknou atmosféru v celém Trojmezí, neboť máme hlášené závodníky jak z Polska, tak Německa, kteří k nám jezdí skutečně rádi. Proto provedou dnem moderátoři nejen v češtině, ale i v angličtině a němčině. Chybět nebude ani bohatá tombola, v níž budou k mání hodnotné i legrační ceny,“ prozradil Stanislav Dvořan.