Před pár týdny byl jako hrající trenér jmenován Aleš Benek, ke kterému nyní přichází Ondřej Vlach.

Ten není fanouškům libereckého futsalu neznámý, protože již v minulosti v týmu působil. Nicméně kvůli fotbalovým a především trenérským povinnostem musel činnost u futsalového klubu ukončit. Vlach je podepsán pod úspěšným tažením pohárem v sezoně 2015/2016, navíc má bohaté zkušenosti s trenérskou prací, což se bude Aleši Benekovi náramně hodit. Oba se navíc znají z angažmá ve Slovanu Liberec.

„Byl jsem osloven Alešem Benkem, zda bych mu nevypomohl s trénováním A týmu. Takže stručně řečeno, moje role je trenér ve spolupráci s Alešem. Očekávám spolupráci, komunikaci se všemi lidmi kolem futsalu a samozřejmě hlavně s hráči. Uvidíme, kam se to vše posune,“ uvedl ke svému zvolení Vlach.

Nový kouč zároveň přiznal, že výsledky FTZS Liberec bedlivě sledoval. „Ano, výsledkový servis neustále sleduji. Takže přehled mám. Pořád je na čem pracovat, ale určitě je nejvíce potřeba zapracovat na obranné činnosti. Z toho to vše vychází,“ má jasno Vlach, na co se se svými ovečkami bude muset zaměřit.

Práci trenéra Vlacha budou moci fanoušci posoudit v nejbližším domácím utkání, které je na programu v neděli 9. února, kdy FTZS Liberec hostí na palubovce SH Dukla Nejzbach Vysoké Mýto.

Liberci momentálně patří desáté místo v tabulce se ziskem jedenácti bodů.