Orientační běh

Oddíl orientačního běhu TJ Lokomotiva Liberec a Dům dětí a mládeže Větrník pořádal tradiční náborový závod. Pro malé i velké příznivce pohybu v přírodě byly připraveny tratě různé obtížnosti, vhodné i pro úplné začátečníky. Do prostoru Lidových sadů vyrazilo kolem stovky závodníků. Vítězkami kategorie KD1 se staly se stejným časem Johanka Štrynclová a Andulka Heczková, kategorii KH1 vyhrál Jan Klust. Nejlepší běžci v dalších kategoriích: KD2 Johanka Dvořáková, KH2 Filip Kučera, KD3 Marie Podrábská, KH3 Ondřej Buchar. Sportovní akce se uskutečnila za podpory statutárního města Liberce a Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů.

Trenér Pavel Jícha v Turnově skončil

Zpráva, která se víceméně čekala: divizní fotbalisté po špatném startu mění kouče. Mise fotbalového trenéra Pavla Jíchy u kormidla turnovského klubu je u konce. Po tragickém vstupu do divize se s vedením oddílu dohodl na rozvázání spolupráce. FK Pěnčín-Turnov přitom po příchodu mladého kouče prožil velmi vydařenou přípravu. Bez porážky kosil jednoho soupeře za druhým. Jícha předem oznámil omezení spolupráce s libereckou farmou, jenže během osmi divizních kol si připsal pouze jedno vítězství. „Mrzí mě, že se nám nepodařilo krizi zlomit. O svém konci jsem přemýšlel už po předchozích kolech, ale nechtěl jsem utíkat. Vedení jsem variantu ukončení spolupráce nabídl po zápase s Letohradem a s kolegou Hruškou odcházíme v klidu a bez emocí. Jde mi o to, aby se tým zvedl, i když to bude poměrně složité," řekl Jícha. Jméno nového kouče oddíl zatím neoznámil. Vedením byl provizorně pověřen kapitán týmu Josef Petřík mladší.

Reprezentace bude v Českém Dubu

Od 6. do 9. října má v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu soustředění reprezentace malého fotbalu. Zde se bude konat i turnaj Simost Cup s účastí Německa a Slovenska.

Třetí místo Terezy Charyparové na oblastních přeborech badmintonu mladšího žactva

Deset žáků Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci startovalo na turnaji GP C Libereckého a Ústeckého kraje v badmintonu kategorie do 13 let v Mostě. Nejvýše z nich došli Tereza Charyparová, Šárka Líbalová a Jan Rázl, ale tentokrát to na postup na republikový turnaj nestačilo. Dále startovali Adam Plachý, Magdalena Plšková, Eliška Stejskalová, Anna Vokurková, Kateřina Mizerová, Klára Malcová a Kateřina Štelzigová.

Ve dvouhře se Rázl probojoval až do semifinále, kde však podlehl o tři roky staršímu soupeři Demuthovi (Baník Most). Na překvapení měl dlouho zaděláno i v zápase o třetí místo s Jaroslavem Vajsejtlem (Slovan Vesec). Rázl dlouho vedl, ale nakonec ho zastavily zdravotní problémy a nedohrál. Plachý prohrál hned v 1. kole, společně pak chlapci nestačili ve čtyřhře na vesecký pár Jaroslav Vajsejtl Martin Máchal.

Charyparová došla ve dvouhře z Libereckých nejdál, když v zápase o třetí místo porazila další libereckou hráčku Líbalovou. Parádním výkonem se při první účasti na turnaji předvedla Malcová, která ve třech vyrovnaných setech dokázala přehrát Hájkovou. Zbytek z BK TUL odehrál singlové zápasy na hranici svých současných možností. Ve čtyřhře dívek se Líbalová s Charyparovou probojovaly až do finále, v němž prohrály s dvojicí Kohoutová Hořínková (Super Stars Most Slovan Vesec) 7:21 a 12:21. Ve smíšené čtyřhře se liberečtí hráči dostali do semifinále zásluhou páru Rázl Líbalová a Plškové se spoluhráčem Šourkem ze Slovanu Vesec. Rázl s Líbalovou už sahali po finálové účasti, ale ta jim těsně unikla po třísetové prohře s párem Demuth Kohoutová (Baník Most Super Stars Most). Z ostatních libereckých hráček se do druhého kola dostala ještě Charyparová s veseckým Bumbálkem a Mizerová s teplickým Jordánem.