Na začátku přípravy přišly Rýdlová, Kubátová, Chadimová a Ševčíková, ale potvrzeny jsou zatím blokařka Jana Ševčíková a libero Julie Chadimová, obě budou studovat na TU. „Jednáme ještě s dalšími,“ potvrdil manažer klubu Jindřich Martinec.

„Trénujeme každý den, v úterý a ve čtvrtek dvoufázově. Příští týden by se měla zapojit i Bublová, která naposledy hrávala v Německu nejvyšší soutěž,“ sdělil trenér Malán.

Příští víkend se v harcovské hale uskuteční turnaj za účasti domácích, Berlína, Střešovic a Slavie. „Budou za nás hrát Petra Novotná a Kateřina Chroustovská, které hrávaly za Olymp a mají s ním i tituly. Absolvovaly s námi tréninky a část přípravy, ale chytřejší budeme 20. září, kdy padne rozhodnutí,“ uvedl manažer.

„Ve hře je také příchod naší bývalé hráčky Miloslavy Bublové, která také nastoupí na tomto turnaji. Pokud hostování a přestupy dopadnou, budeme mít z padesáti procent nový manšaft, a věřím, že uhrajeme play-off. Proto také takové nákupy děláme,“ řekl Martinec. Z loňského kádru zůstaly jen Vinecká, Ševců, Rutarová, Rašková a Kinská.