Na venkovních kurtech a atletické dráze se nejprve věnovali doplňkovým kondičním sportům, zejména fotbalu a atletice. Druhou část minisrazu potom strávili na antukovém kurtu a v hale, kde pilovali základní volejbalovou abecedu. Vzhledem k probíhajícím prázdninám byla účast nadprůměrná.

Žáci se připravují na Český pohár žáků jako nejvyšší základní soutěž své kategorie a dorostenci jednak na skupinu 1. ligy juniorů, kterou v minulé sezoně tým dorostu vyhrál, a jednak na potenciální start v Extralize kadetů, kde klub v minulosti devět sezon působil.

Kadeti Patrik Preisler a Adam Zelfel pro svou dobrou výkonnost byli osloveni k účasti v této soutěži za jiný extraligový klub, pokud by se Slavia pro start nerozhodla (finance, šíře kádru, časová náročnost), obdobně potom junior Jan Zeman k účasti v extralize juniorské.

Po týdenním kempu v moc pěkném prostředí areálu a okolí Lesního hotelu v Doksech čeká juniory v září přípravný turnaj ve Vídni a kadety turnaj v domácím prostředí, kam si zvou několik špičkových týmů kadetů z České republiky.

Tři týmy mladších žáků jsou přihlášeny do Krajského poháru v minivolejbalu čtveřic. Pro tyto nižší kategorie TJ Slavia Liberec stále nabírá zájemce kluky narozené v roce 2001 a mladší. Informace lze získat u Vlastimíra Lenerta, telefon: 602 425 844 nebo u Petra Prokopa, telefon: 602 148 834.