Tenisté a příznivci bílého sportu budou mít několik dní v Liberci svátek. Od pátku 26. do pondělí 29. března v hale LTK Liberec U jezírka se uskuteční 1. ročník prestižního turnaje pro muže pod patronací firmy LVZ-GEA Liberec. „Turnaj zařazený do kategorie A je po mistrovství republiky nejvyšší úroveň, kterou pořádá Český tenisový svaz,“ potvrzuje prezident LTK Liberec Ivan Polívka, který přidělení pořadatelství bere jako významný funkcionářský úspěch na poli diplomacie a zároveň ocenění práce oddílu. Turnaj je jedním ze tří, které se v zimní sezoně konají.

Ještě před uzávěrkou měli pořadatelé z LTK na osmdesát přihlášených, z nichž tři tenisté jsou v českém žebříčku do 26. místa. Na třech antukových dvorcích se bude hrát dvouhra a čtyřhra. „Na druhém nejlepším turnaji zimní sezony budou startovat Majšajdr z LTK Liberec, který je na 23. příčce, dále Kameník z ČLTK (24.) a Franěk z Olympu (26.).

Do závodního hraní se po dlouhodobém zranění vrací liberecký Tomáš Cakl, který byl dokonce 130. hráčem světového žebříčku. Teď to chce zkusit, takže dostane divokou kartu,“ přibližuje Polívka. Turnaj, v němž se hrají zápasy na dva vítězné sety, začíná páteční kvalifikací od 10 hodin a liberecký LTK bude zastupovat osm tenistů. Hraje se celkově o 25 tisíc korun a pohár pro vítěze je putovní. „Jsme ohromně spokojení, že se nám ve tříleté historii naší haly podařilo získat takový velký podnik,“ dodává prezident LTK Liberec.

Připomeňme, že na LTK je celkem dvanáct kurtů (z nichž v hale jsou tři s antukou a jeden s Taraflexem). Liberecký A tým působí v I. lize a letos by chtěl postoupit do extraligy. Béčko a céčko působí ve II. lize. Dalším turnajem na kurtech LTK bude 25. května celorepubliková kvalifikace na mistrovství republiky.