Necelé čtyři minuty vydrželi Liberečtí držet na Spartě čisté konto. Pak se prosadil Drahovský a tím otevřel sparťanskou lavinu gólů. Liberec dělal chyby v obraně, kde špatně obsazoval a nestačil. Hráči si navíc nedokázali kloudně přihrát.

Sparta se tak rozjela a do poločasu vstřelila sedm gólů, když hosté vystřelili na gólmana Vahalu jen sporadicky. Za 25 minut to bylo krutých 10:0. Vzápětí však Milan Soukup vstřelil střídajícímu Gerčákovi historicky první gól v nejvyšší soutěži.

Mezinárodní sestava Sparty pak přidala další tři trefy, jedna z nich byla z 10metrového kopu za šestý faul. “Čekali jsme, že Sparta je velice silná a chtěli jsme proto vydržet co nejdéle bez gólu. To se nám nepovedlo. Sparta je Sparta,“ podotkl kapitán Liberce Pavel Bína. 

Sparta vystřelila na branku celkem 48x, z toho 31 pokusů šlo do branky. Naproti tomu Liberec vypálil 24 střel, z toho 14 do brány. Na rohy byla Sparta lepší 15:4.

Sparta – Zlej sen 13:1 (7:0)

Branky: Drahovský 3, Seidler 3,  Hrdina 2, Grbeša 2, Pimpolho, Novak, Amrani – Soukup. Liberec: Vogt – Bína, Žoček, Šisler, M. Soukup, Benek, Němec, Bernát, Krasnický.