1. Cvikov – Višňová. Domácí se noří do sestupového bláta. Jsou již druzí od konce a naposledy u nich vyhrály Hejnice. Višňová hraje v pohodě (v minulém kole vyřídila doma Pěnčín 3:0) a venku se nebojí útočit.

2. Hejnice – Nový Bor. Hejnickým stále teče do bot, i když vyhrály ve Cvikově. Bor je však jiná kategorie, přesto musí domácí bodovat za tři body.

3. VTJ Rapid Liberec – Česká Lípa B. Vojáci ze Svojsíkovy se na jaře vzchopili, béčko Lípy však může přijet hodně posílené. Uvidí se, jak Lípávci přežijí dlouhé auty Lukáše Halamy.

4. Hrádek – Pěnčín. Hrádek minule prospal v Jablonečku začátek, pak hrál více jak vyrovnanou partii. Nyní bude hrát na umělé trávě (trávník v krátké rekonstrukci) a podle trenéra Libora Janáčka by to mohla být jistá výhoda.

5. Mimoň – Frýdlant. Frýdlant stoupá v tabulce vzhůru a jeho útok je druhý nejlepší. Ale obrana je síto…

6. Doubí – Velké Hamry. Doubí si posledními zápasy zavařuje na průšvih. V tabulce již kontaktuje dno, takže by mělo Hamry porazit. Jenže ty jsou na prvním místě a chtěly by postoupit.

7. Skalice – Vratislavice. Hosté hrají bez opory Zbyňka Rampáčka, který jen Jiskru trénuje. Když ale bude nejhůř, nastoupí. Skalice je jen bod pod Vratislavicemi.

8. Rynoltice – Dubá. Domácím to na jaře moc nejde, naposledy ve Studánce přišli o vyloučeného Zeidlera a stále jsou v sestupovém pásmu. Dubá má o bod více, takže to bude duel o šest bodů.

9. Ruprechtice – Rozstání. Hosté jsou stále na dostřel první Studánce a pošilhávají po postupu. Kádr na to mají, minule to pocítila Lokomotiva Česká Lípa (4:2). Ruprechtice mají trvalý problém s úzkým hráčským kádrem, ale sestup se jich snad již netýká.

10. Nové Město – Bulovka. Přestože Město v minulém kole drtilo Jindřichovice 7:2, stále to není na jásot. Je totiž jen čtyři body od padáka. Ale snad se Hofman, autor pěti tref proti Jindřichovicím, nevystřílel a něco si schová i pro Bulovku, která má kanonýra Milana Hýbla.