V přátelském utkání v Poděbradech se Kondoři ukázali v dobrém světle. Po vyrovnaném průběhu a průběžném mírném vedení Kondorů strhli sice domácí výhru na svoji stranu (80:76), ovšem tvrdý, bojovný a kvalitní zápas s extraligovým týmem byl výbornou přípravou na vyřazovací boje 1. ligy.

Kondoři šli od úvodních minut do vedení, které narostlo do konce první desetiminutovky až na dvouciferné. Až do 35. minuty tahali domácí za kratší konec, ovšem v závěru získali v zajímavém střetnutí vítězství.

Domácí tým šetřil kromě dlouhodobě zraněného Beneše také Striu a Horáka. Důležitá však byla účast pivotů Castleberryho, Páleníka a Špičky. „Pro nás byla velmi podstatná spolupráce jejich zkušených pivotů, která nás dobře připravila na hru Plzně,“ řekl k zápasu trenér Dušan Bohunický a dodal: „Jako pozitivum také beru, že nešlo o žádný přátelák bez obran, ale o tvrdý a bojovný zápas se spoustou osobních soubojů. Duel měl nádech vyostřeného souboje v play-off…“

Na straně Kondorů zasáhl do hry také junior Josef Příhonský, který se s týmem dlouhodobě připravuje, ovšem na soupisku mužů se pro letošní ročník nevešel kvůli hostování do juniorské extraligové České Lípy. „Pepovi se zápas celkem povedl a jsem rád, že obstál v konfrontaci s Mattonkou,“ uvedl na adresu mladíka trenér.

Liberecké Kondory čeká ve čtvrtfinále play-off 1. ligy Lokomotiva Interconex Plzeň. První dvě utkání série se odehrají na západu Čech. V sobotu 20. března od 19 hodin a v neděli 21.března od 10.30.