„Myslím si, že fyzická forma je dobrá, technická ve mně snad zůstává. Horší je taková ta psychická pohoda, právě díky strukturálním změnám v oddíle. Trénovala jsem pod Kolocem pouze dvakrát týdně a druhý trenér Čelák neměl moc času. Takže tréninky jsem si sestavovala sama a také sama trénovala, ale hodně mi ještě pomáhal Janis Akhsas. Bylo pro mě těžké každý den i dvakrát denně sama sebe hecovat a sáhnout si na dno,“ uvedla Tereza

Také proto je ráda, že již odjela v neděli s reprezentací na soustředění, kde bude dolaďovat formu a stmelovat kolektiv.

V pátek 24. října čeká libereckou závodnici soutěž týmů a navíc v neděli jednotlivců. „Těším se a doufám, že ostatním závodnicím z celého světa co nejvíce znepříjemním jejich cestu k vítězství a odjedu spokojená se svým výkonem i přes tyto problémy,“ dodala Tereza.

Matějková naposledy startovala v 1. kole Evropské ligy, kde v ženách do 55 kg obsadila bronzovou příčku. Navíc spolu s oddílovou kolegyní Anetou Markušovou získala v ruském Kaliningradu titul juniorských mistryň Evropy – v karate goju – ryu. Zde také utrpěla zlomeninu nosu.