Kromě výchovy talentů a vytváření vhodných podmínek pro sportovní aktivity dětí, mládeže i dospělých byl jedním z cílů postup do 2. ligy družstev. Díky spolupráci s dalšími kluby v regionu (LTK Liberec, ČLTK Jablonec) má Start již 3 roky velmi silný tým, ovšem postup zatím stále unikal.

V sobotu 28. 6. 2014 nastoupil Start na dvorcích TK Ústí nad Labem proti místním borcům. Utkání bylo zajímavé už tím, že v sestavách obou týmů figurují zkušení hráči a hráčky, kteří se v rámci turnajů a týmových soutěží potkávají již řadu let.

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a za Studánku postupně bodovali vynikající Tomáš Cakl, Karel Zerák a Veronika Jakimičová. Velké uznání zaslouží i Miroslav Kuka, který bojoval s Danielem Hejzlarem téměř 3 hodiny a utkání musel vzdát za stavu 4:5 ve 3. setu z důvodu svalových křečí.

Po singlech byl tedy stav vyrovnaný 3:3. Zápasy čtyřher zahájila vítězně děvčata Startu V. Jakimičová a Marcela Vojtíšková proti Markétě Patzenhauerové a Lence Švecové (7:5, 6:3). Muži tedy potřebovali získat rozhodující pátý bod. Oba souběžně hrané zápasy byly velmi dramatické, plné zvratů a krásných výměn.

Klíčové utkání sehrála zkušená dvojice Tomáš Cakl/Ondřej Mojš proti výbornému domácímu deblu Jakub Praibiš/Jiří Martínek. Po parádním 1. setu (6:1) to vypadalo na jasnou záležitost, ovšem domácí publikum své hráče vyhecovalo a po 2. setu (3:6) bylo vyrovnáno. V rozhodujícím 3. setu byl zápas dramatický a vyrovnaný až do stavu 4:4.

Liberecké borce povzbuzoval celý tým i skupinka výborných fanoušků a díky skvělému závěru kluci vyhráli 6:4. Pátý bod a postup Startu Liberec do 2. ligy byl důvodem k mohutné oslavě přímo na dvorci a následně i v pohodovém areálu v Krásné Studánce.

Kromě již zmíněných hráček a hráčů pomohla k tomuto úspěchu hlavně výborná spolupráce tenisových kouzelníků Tomáše Ježka a Lukáše Šoltyse, kteří společně s podporou dalších nadšenců dokázali vytvořit výborné prostředí a skvělý tým.

Všichni se teď mohou společně radovat a těšit na jaro příštího roku 2015, kdy se v krásném prostředí areálu u rybníka „Kačáku" bude hrát 2. liga.