Takže během dvou dnů dvě dramatické bitvy s vítězným koncem pro LTK Liberec, který tak vyhrál skupinu D a postoupil do Přerova, kde se odehraje finálová skupina.

LTK Liberec Jihlava 5:4. Výsledky: Becker - Westerhof 6:3, 6:1, Majšajdr - Friedl 6:0, 7:5, Schmid - Bulant 6:1, 6:2, Haider-Maurer - Sikora 3:6, 5:7, Cadantu - Vrljic 4:6, 1:6, Mayr-Achleitner - Evtimova 6:4, 6:2, Cadantu / Mayr-Achleitner - Vrljic / Evtimova 4:6, 6:2, 7:10, Haider-Maurer/ Majšajdr - Vesecký/ Westerhof 6:2, 6:6 ret., Becker / Schmid - Sikora / Friedl 6:1, 3:6, 10:7. Poslední čtyřhry mužů se hrály souběžně. Poté, co dvojice Becker - Schmid vyhrála, druhá liberecká dvojice na druhém kurtu zápas za stavu 6:6 ukončila… „Oba zápasy byly velmi vyrovnané. Rozhodovalo se ve třetích setech a mohli jsme klidně i prohrát. Výborně zahrál zejména Becker, který vyhrál všechny zápasy, velmi dobří byli i kmenoví hráči LTK Schmid a Majšajdr," potvrdil manažer LTK Martin Vašák.

V Přerově na LTK Liberec čekají domácí Precheza a I. ČLTK Praha. Zde LTK hraje dnes s I. ČLTK a zítra s Přerovem.

Za I. ČLTK se představí například Rakušan Jürgen Melzer (ATP 29.), jeho manželka Iveta Benešová (WTA 81.). Na soupisce jsou i reprezentantky Lucie Hradecká (46.). Celek z pražské Štvanice zase do hry pošle opory kromě Melzera ještě Gillese Müllera. Mezi ženami ještě sestry Plíškovy.

Na kurtu se v přerovském dresu objeví daviscupový reprezentant Lukáš Rosol nebo kvalitní hráči pro halové podmíky Denis Istomin či Igor Sijsling. „V družstvu máme Rusa Istomina, který už loni hrál velmi dobře. Výrazně se nyní zlepšil. Budeme také samozřejmě spoléhat na Dominika Hrbatého, který je bezesporu týmovým hráčem," pokračoval Petr Huťka st. z Přerova. „Naše ambice se nemění. Chceme být první nebo alespoň druzí ve skupině. Myslím si, že to bude velmi složité. Očekávám vyrovnaná střetnutí. Silný je i Liberec, má kvalitní tým, který může překvapit," dodal Huťka starší. Pořádající klub, který je nasazen do horní skupiny B, budou reprezentovat Rosol (ATP 73.), jehož doplní bývalá světová dvanáctka Slovák Dominik Hrbatý, dále 43. hráč světa Denis Istomin, Igor Sijsling (68.), Jiří Školoudík a Rudolf Siwy. Ženské družstvo budou tvořit Magda Rybáriková (WTA 63.), Renata Voráčová, Tereza Hladíková a Pernilla Mendesová.