Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Tenisový GEA Cup vyhrál Tomáš Cakl z LTK Liberec

Liberec - Turnaj v Liberci vyhrál domácí hráč Cakl, jemuž Lubomír Majšajdr finále vzdal

1.4.2012

VÍTĚZ. Tomáš Cakl z LTK Liberec.Foto: LTK

Ve finále 3. ročníku tenisového GEA Cupu vyhrál Tomáš Cakl, když jeho soupeř Lubomír Majšajdr vzdal. Hned příští den odletěl do italské Barletty spolu s Michalem Schmidem na Challenger turnaj. „Protože ho pobolívala ruka, nechtěli jsme riskovat zranění a zápas mu nedoporučili,“ potvrdil trenér Tomáš Trsek.

Cakl s Majšajdrem spolu trénují a Tomáš se jeví v dobré formě, takže zápas by nebyl jistě jednoznačný. „Viděl bych to padesát na padesát,“ podotkl Trsek. Cestou do finále Cakl postupně vyřadil Dolejšího (6:2, 6:4), Adámka (6:4, 6:1), Chmelíka (6:0, 6:1) a Raaba (6:3, 3:6, 6:1). Majšadr měl turnaj také dobře rozehrán, když vyřadil Mudru (6:1, 6:1), Kalužíka (6:4, 6:3), Brtnického (6:4, 6:0), Vrňáka (6:0, 6:4).  Pořadí: 1. Cakl, 2. Majšajdr, 3. – 4. Raab, Vrňák. Ve finále čtyřhry vyhrála dvojice Cakl – Vaculík nad Raabem s Majšajdrem (6:3, 3:6, 1:0).

A co ostatní hráči LTK Liberec? Roman Vögeli je stále zraněn a do tréninku půjde až v polovině května. David Prokop bude hrát na turnaji Future v Madridu, Jana Matoušková a Kateřina Stuchlá hrají turnaj v chorvatském Šibeniku. Majšadr a Schmid mají po Itálii ještě turnaj v Turecku a pak v Anglii.