Domácí celek si poradil s desátým mužstvem 12členné tabulky Aerem Odolena Voda za hodinu a čtvrt bez problémů ve třech setech. V tabulce zůstává na 2. místě o dva body za vedoucím Zlínem a o skóre před třetími Českými Budějovicemi.

„Rád konstatuji, že mužstvo hrálo po celé tři sety koncentrovaně a až na jednu sérii ve třetím setu nemělo problémy," těšilo libereckého kouče Michala Nekolu.
Ten vyhrál rodinný souboj se svým otcem Miroslavem Nekolou, jenž je asistentem trenéra „Odolky".

Sobotní duel v hale Dukly nabídl ještě jednu konfrontaci otce se synem, rovněž úspěšnou pro mladšího z nich. Hlavním trenérem Aera je totiž Milan Hadrava, jehož syn, smečař Jan Hadrava, patří k hlavním oporám Dukly.

Utkání sice zahájili lépe Středočeši s novou posilou, ukrajinským nahrávačem Kozlovským, ale od stavu 0:3 se Dukla chytla, zejména zásluhou blokaře Beera.
Dostala se do vedení 8:5 a posléze 16:9 a 19:11, když na síti dominoval J. Hadrava. Svému soupeři již Liberečtí v první sadě nic nedovolili.
Podobný průběh měl i druhý set, v němž po krátkém zaváhání v úvodu domácí dominovali a vyhráli stejným výsledkem 25:17.

Třetí dějství vyhlíželo zpočátku jasně, Dukla vedla již 16:9, ale poté přišla menší krize a za stavu 16:13 si domácí trenér Michal Nekola vyžádal svůj vůbec první oddechový čas v utkání.

Liberec poté opět odskočil, například po úspěšném dvojbloku Řezníček – Leikep, esu Správky nebo Řezníčkově mohutně aplaudované ulívce.
K mečbolům se Dukla dopracovala esem Burrowa za stavu 23:17 po dalším skvělém servisu amerického smečaře v libereckých barvách. Proměnit se podařilo čtvrtý mečbol – za stavu 24:21 Hadrava vytloukl bloky Aera.

„Dostali jsme soupeře pod tlak servisem a dobře jsme bránili," hodnotil Michal Nekola. „Soustředili jsme se hlavně na náš výkon a ty tři body jsou zasloužené."
Kapitán hostů Jakub Sobek s tím souhlasil: „Soupeř nás od samého začátku tlačil na servisu a měl výbornou obranu. My jsme se přes ni nedokázali prosadit. Začátky setů jsme měli dobré, ale to bylo z naší strany vše. Dnes naši smečaři nezahráli moc dobře, protože jsme se trápili na příjmu podání."

Milan Hadrava, trenér Odolena Vody, byl stručný: „Dukla byla lepší ve všech činnostech. To znamená, že nás přehrála jednoznačně 3:0. K utkání z naší strany není více co dodat," prohlásil pro svazový web.

Hráči Dukly mají nyní krátké volno a v pátek 27. prosince opět nastoupí k tréninkovým fázím, přičemž trenér Michal Nekola chce na přelomu roku zapracovat na fyzičce svých svěřenců.

Druhou polovinu základní části zahájí Liberečtí 9. ledna duelem s ČZU Praha, která v sobotu senzačně vyhrála na palubovce mistra v Ostravě.

Dukla – Aero 3:0

Utkání 11. kola volejbalové Uniqa extraligy mužů.
Sety: 17, 17, 21.
Rozhodčí: Marschner, Bydžovský. Čas: 74 min. Esa: 3:1. Zkažená podání: 12:12. Body z bloků: 15:5. Nejvíce bodů: J. Hadrava a Beer po 16, Správka 12 – Kramar a Evandro po 9. Diváků: 650.
DUKLA LIBEREC: Řezníček, Burrow, Beer, J. Hadrava, Správka, Leikep, libero Kopáček. Střídal: Vencovský. Trenéři: Michal Nekola a Vladan Merta.
AERO ODOLENA VODA: Prajzler, Kozlovskij, Evandro, Kotrch, Kramar, Vachoušek, libero Bajusz. Střídali: Pavelka, Douglas, Sobek, Šulava. Trenéři: Milan Hadrava a Miroslav Nekola.