Michal a Miroslav Nekolové stáli na lavičkách proti sobě

Zatímco hlavním trenérem Dukly je 42letý Michal Nekola, na postu asistenta Aera působí jeho otec Miroslav Nekola (65 let). Oba bývalí vynikající hráči mají za sebou řadu úspěchů na palubovce i na trenérské lavičce. Jejich vzájemný duel nakonec vyzněl 3:2 pro mladšího Michala, ale i otec Miroslav mohl být s výkonem svých svěřenců spokojen uhrát bod na palubovce suverénně vedoucího celku nejvyšší soutěže, to se cení.

Vzájemný souboj syn a otec podle svých slov nijak mimořádně neprožívali.

Michal: „Nebylo to poprvé a snad ani naposled. Už jsme se na trenérských postech střetávali, když jsem já trénoval Ústí a táta Kladno. Teď jsem to prostě bral tak, že hrajeme proti Odolce. Že stojí na opačné lavičce táta, jsem v průběhu zápasu nijak nevnímal. Ani jsme si před tím nevolali, nehecovali jsme se, jen jsme se teď před zápasem v hale pozdravili."

Miroslav: „Tehdy, když jsem byl na Kladně a Michal v Ústí, bylo favoritem moje mužstvo. Teď to bylo naopak. Dukla dnes hrála pod svými možnostmi, umí hrát líp.

My jsme tu sahali po úspěchu a i tenhle výsledek je pro nás docela lichotivý. Vím, jaké má Dukla problémy s marodkou a chvílemi mi bylo kluka až líto. Když se jim nedařilo a on s tím nemohl nic dělat, neměl kam sáhnout."

Michal: „Vodvárka má problémy s ramenem, Řezníček se zády, Správka teprve začal trénovat, a ani Hadrava na tom není zdravotně ideálně.

Trénujeme v osmi lidech. Teď je dobře, že máme týden pauzu, hrajeme až příští sobotu ve Zlíně a zápas evropského poháru s Vojvodinou Novi Sad naštěstí není už devátého, jak bylo původně na programu, ale až šestnáctého ledna. Tak se snad dáme dohromady."

Miroslav: „Dukla na tom dnes opravdu nebyla ideálně a při troše štěstí jsme tu mohli i senzačně vyhrát. Naši kluci si ale ten zápas užili, zjistili, že jsou schopni vzdorovat favoritovi a aspoň za ten jeden bod jsme rádi."