Skvěle si vedla v americkém Las Vegas Kristýna Bernátová na Světovém poháru v gymnastickém aerobiku. Členka Sport Aerobic Liberec z Aerobic Centra na sídlišti Kunratická zde naprosto ve skvělé formě reprezentovala a vybojovala bronzovou medaili.

Kristýna absolvovala celkem tři starty a svou formu potvrdila již v kvalifikaci, ve které se známkou 20 000 bodů zvítězila a postoupila do semifinále z 1. místa. V semifinále se se stejnou známkou 20 300 b. umístily na 2.5. místě čtyři závodnice, mezi kterými o pořadí rozhodla známka za technické provedení, a tak Kristýna nakonec do velkého finále postupovala jako pátá. „Ve finále se jí ovšem povedl ještě lepší sportovní výkon a její soutěžní sestavu ohodnotili rozhodčí známkou 20 350 bodů Toto hodnocení ji dostalo na bednu a získala bronz. Zvítězila Daiana Nanzer z Argentiny se známkou 21 800 bodů a druhá byla Charlotte Bass z Nového Zélandu se známkou 20 400 bodů," hlásila trenérka Barbora Svatošová.

Bernátová je v kategorii dospělých již třetím rokem a pod vedením trenérek Svatošové a Heleny Niklové má za tyto tři roky na svém kontě řadu úspěchů z národních i mezinárodních soutěží, jak v jednotlivcích, tak v kategorii trojic, a je mnohonásobnou mistryní republiky. V letošním roce má naprosto skvělou formu, když se stala absolutní vítězkou dvou prestižních mezinárodních soutěží Czech Open 2014 ve Zlíně a Slovak Open 2014 v Nových Zámcích. V příštím roce se bude Kristýna snažit o nominaci na ME.

„Jsme moc rády, že se nám podařilo pro naše špičkové závodnice vytvořit naprosto profesionální podmínky, srovnatelné se zahraničními středisky. Od 1. září se budou totiž Kristýna a další připravovat v nově vybudovaném Sport Centru Pavlovice se speciální gymnastickou závodní podlahou, které vzniklo díky programu IPRM a spolupráci se Statutárním městem Liberec. Dne 30. srpna od 14 do 17 hodin bude v tomto centru dětský den, kam všechny zveme," dodala Niklová.