Skvělou stopu zanechal v Japonsku Jiří Suchánek. Stolní tenista, který hájí barvy SKST Liberec, došel na paralympijském turnaji mezi nejlepších osm. Český reprezentant ve čtvrtfinále nestačil na Rafala Czupera z Polska. Světové dvojce podlehl 1:3 (6:11, 4:11, 11:7, 9:11)

Suchánek postoupil ze skupiny. V prvním zápase nestačil na Fabiena Lamiraulta z Francie, kterému podlehl 1:3. Nutno dodat, že Lamirault je na žebříčku světovou jedničkou. Ve druhém utkání ale Suchánek nezaváhal, polského soka Tomasze Jakimczuka porazil hladce 3:0 a zajistil si postup do další fáze turnaje.

V osmifinále pak sehrál Suchánek vyrovnanou bitvu se Riapošem ze Slovenska. Liberecký stolní tenista byl v problémech, jelikož prohrával 1:2 na sety. Poslední dvě sady zvládl na jedničku (11:5 a 11:4) a postoupil do čtvrtfinále, kde ale nestačil na Czupera.

Chuť si liberecký sportovec spravil v týmové soutěži. Společně s Petrem Svatošem vybojovali bronzové medaile. 

Stolní tenista ze severu Čech se do Tokia nominoval jako desátý hráč světového žebříčku. Pro Suchánka to byly již třetí paralympijské hry. Poprvé si v Tokiu také vyzkoušel soutěž družstev.

„Z pokoje jsem měl úžasný výhled na záliv. Když se trochu schovalo sluníčko, rád jsem seděl na balkóně a četl knihu Tajemství mentálního tréninku. Zjistil jsem, že je u mě všechno špatně a tak se radši vrátil ke křížovkám,“ usmál se Suchánek.