Tradičně největší počet startujících byl v nejmladších kategoriích (nejmladší žáci 68 a mladší žáci 60). Gymnastika Liberec byla zastoupena šesti závodníky. Pět startovalo v kategorii nejmladší žáci (jedno družstvo 3+1 a jednotlivec), jeden v kategorii mladší žáci, který byl půjčen na hostování do SK Hradčany, aby mohly vytvořit družstvo.
Nejmladší žáci se postupně propracovávali k přednímu umístění. „Po první polovině závodu byli na 8. místě. S dalšími nářadími (startují v šestiboji) se jejich umístění zlepšovalo. Družstvo dosáhlo v historii oddílu zatím nejlepšího výsledku, kdy skončilo velmi těsným rozdílem 0,15 bodu za vítězem SK Hradčany na druhém místě. Členy družstva byli Čechtický David, Doležal Darek, Nový Radek a Tomov Štěpán, s trenérem Petrem Weinholdem,“ uvedl trenér Lumír Kučera. Celkem startovalo 15 družstev. Také v jednotlivcích se liberečtí chlapci neztratili. Zvítězil David Bix ze Znojma.

„Vynikající bylo 4. místo Darka Doležala. Nový Radek skončil sedmý, Tomov Štěpán jedenáctý, Čechtický David čtrnáctý a Matěj Služevský devatenáctý. Pro všechny to bylo v jejich závodní kariéře nejlepší umístění,“ podotkl Kučera.

Mladších žáků startovalo šedesát. Družstvo SK Hradčany, ve kterém startoval Bradáč Tomáš, obsadilo vynikající třetí místo. „Pro Tomáše je to velký úspěch. Nutno říci, že bez něj by Hradčany do soutěže družstev nemohly vůbec zasáhnout,“ potvrdil trenér. Zvítězilo družstvo Sokol Brno 1 A. Jednotlivce vyhrál Ondřej Kalný z SK Hradčany. Liberecký Tomáš Bradáč skončil na 35. místě. Jeho trenérem je Dalibor Pietschmann.

„Kluci udělali radost jak rodičům, kteří je přijeli povzbudit, tak i trenérům. Pro všechny gymnastické experty bylo umístění libereckých chlapců překvapením. Je znát vliv naší špičkové tělocvičny a systematická práce trenérů,“ chválil Lumír Kučera.