Ve čtvrtek 15. září 2022 se konal již 24. ročník Závodu horských kol do vrchu pro žáky středních škol. Jako každoročně bylo místo startu Harcov Myslivna a po lesních cestách závodníci dorazili do cíle na Maliník v Jizerských horách. Trať měří 6 100 m a převýšení je 400 m. Závod organizuje Střední škola a Mateřská škola v Liberci s povolením od Lesů ČR, a.s. V letošním roce byla hojná účast středních škol Libereckého kraje. Studenty odstartoval ředitel školy SŠaMŠ Na Bojišti Ing. Zdeněk Krabs, PhD.

Start závodu v Harcově.Start závodu v Harcově.Zdroj: Archiv pořadatele

V letošním ročníku zvítězil student ze školy Kateřinky Vojtěch Karásek v čase 21:48. Nejlepší čas mezi děvčaty měla studentka Nikola Volejníková studující SOŠO Broumovská Liberec, která trať zdolala za 27:05 minut, což je nový traťový rekord dívek. Všichni účastnící obdrželi v cíli tričko s logem závodu, chlapci a dívky na prvních třech místech věcné ceny, diplomy a medaile.Nejrychleší závodnice 24. ročníku.Nejrychleší závodnice 24. ročníku.Zdroj: Archiv pořadatele

Poděkování patří škole Na Bojišti, která každoročně zajišťuje trička a materiál pro pořádání závodu. O hladký průběh závodu se postarali rozhodčí – Karel Brokl, Petra Picková, Jiří Hozák, Zuzana Kolačná a Jiří Blažek.

Závod se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky. Jsou to i Vaše lesy, chovejme se tady ohleduplně.

Příští 25. ročník Závodu horských kol do vrchu se bude konat 14. září 2023.

 Ivana Mikesková, ředitelka závodu