Hned v prvním zápase Mohammed Shouman nezačal proti Jiřímu Martinkovi dobře. Prohrával 0:2 na sety a 3:9. Přesto dokázal třetí sadu po bojovném výkonu ještě vyhrát. Dostal se do tempa, hra se začala obracet, ale nakonec první bod získal v koncovce pátého setu pro Ostravu Martinko.

Domácí drží celou sezonu dobře hrající Samuel Kalužný a dobrou formu si přivezl i z MS z Budapeště, kde minulý týden startoval. Poradil si bez ztráty setu jak se Sadílkem, tak i s Jiřím Martinkem. Mezi tím přidal další bod Liberce Košťál, který přehrál Miroslava Bindače. Za stavu 3:1 oba týmy střídaly. Za domácí SKST Liberec nastoupil Jakub Seibert a Bindače střídal mladší bratr Jiřího Martinka - Tomáš. Seibert mu ale povolil jen jeden set a stvrdil výhru Liberce nad Ostravou v poměru 4:1.

V sérii hrané na 2 vítězná utkání se nyní oba týmy přesouvají do Ostravy, kde dnes odehrají odvetu. Pokud by byl stav série 1:1, rozhodující třetí utkání by se odehrálo opět v Liberci v pátek 3.5.