„Na tento dvojzápas musíme rychle zapomenout a připravit se na další utkání. Krize se vždy během sezony dostaví a já věřím, že jsme si ji vybrali nyní. Vypadá to, že nás pohled na tabulku během přestávky trochu ukolébal. Nezbývá, než se vrhnout do tvrdého tréninku a dostat se opět do podzimní formy,“ sdělil kapitán SKST Josef Medek.

Havířov - SKST Liberec S.P.M. 10:3

Body: Medek, Jahoda a Macela 1, Borůvka J. 0

Průběh utkání nebyl tak jednoznačný, ale domácím vycházely koncovky setů a liberečtí hráči jen těžko sbírali body. Ve výborné formě se představila i nová posila domácích, Bělorus Barbanov, který vyhrál všechny své zápasy. „Havířov, navíc se zahraniční posilou, je velmi silný. Když se k tomu přidá i sportovní smůla, kterou jsme měli, a nevýhoda domácího prostředí, tak se prostě vyhrát nedá,“ uvedl kapitán Libereckých.

Mittal Ostrava - Liberec S.P.M. 10:8

Body: Jahoda 4,5, Medek 2,5, Borůvka 1, Macela 0

Po více jak čtyřhodinovém boji podlehli Liberečtí nejtěsnějším rozdílem. Za Liberec předvedl vynikající výkon Martin Jahoda, který v utkání nepoznal hořkost porážky. Spoluhráči ho však nedokázali napodobit a ani se mu přiblížit.

V úvodních třech jarních utkáních tak Liberec prohospodařil náskok z podzimní části a přenechal vedení v soutěži Královu Dvoru.