Skvěle si opět počínal Radek Košťál, který odstartoval klání výhrou 3:1 nad Davidem Palkovským. „Ale nebyl to ode mě úplně optimální výkon," huboval si pak. Martin Jahoda doufal, že oplatí Lukáši Foffovi porážku z podzimní části, ale dobře se pohybující věkem ještě junior znovu zvítězil, tentokrát 3:1. Z lázní se v dobré pohodě vrátil kapitán SKST Josef Medek, s agilním Andriyem Sitakem mu však nevycházely koncovky a prohrál 1:3. Hradec vedl 2:1 a navíc sebevědomý Palkovský o své výhře nad Jahodou nepochyboval.

Jenže Martin se v průběhu duelu stále zlepšoval a díky výbornému pohybu zvládl i koncovku pátého setu. Košťál potom v exhibičním tempu vycvičil Františka Kantu (ten vystřídal lehce nachlazeného Sitaka), nastřádal už svůj 12. triumf v řadě a Liberec znovu vedl. Vše měl tedy ve svých rukách Medek. Společně s Foffem předvedli krásu stolního tenisu a v báječné přetahované doprovázené frenetickou atmosférou si to rozdali v pěti setech. Medek prohrával 4:8 v rozhodující sadě, dokázal srovnat na 8:8, Foff se ale nenechal důležitostí okamžiku strhnout a rozhodl o dělbě bodů. „V domácím prostředí jsme potřebovali zvítězit a asi se dá říct, že je to pro nás ztráta. Remíza je ale asi spravedlivá," přiznal manažer Liberce Martin Protiva.

Zbývají dohrát dvě kola, Liberec pojede v obou případech do Hradce Králové, kde změří síly 14. března se Sokolem a o den později se silným DTJ. Poslední čtyři celky tabulky si to potom rozdají v play-out (každý s každým doma i venku). Liberec tak čeká dalších 6 utkání (z toho tři doma). O konečném pořadí však bude rozhodovat pouze minitabulka těchto čtyř: pravděpodobně půjde o Liberec, Sokol Hradec Králové 2, Kotlářku Praha a DTJ Slavii Hradec Králové.