Jan Fabíni v nevyzpytatelné kvalifikaci měl dobrý los, a tak proplul do skupin bez větších potíží. Zde mu v prvním utkání nedal žádnou šanci první nasazený Tomáš Málek (SF El Niňo Praha). V dalších utkáních ale libereckému hráči vyšly koncovky. V pátém setu vyhrál jak s Goreckim (SKST Baník Havířov), tak i s favorizovaným Sikorou (Siko Orlová). S notnou dávkou štěstí, když mu v prvním setu pomohlo sedm prasátek a v pátém setu odvracel dva mečboly. V osmifinále mu los přisoudil reprezentanta Klose (TJ Ostrava KST), čerstvého mistra Evropy družstev kadetů. Fabíniho uragán z úvodu utkání, kdy mu na stůl spadlo téměř vše, dokázal Klos postupně otupit. Rozhodl až pátý set. Klos vyhrál v úvodu několik dlouhých výměn a vedení udržel do konce.

Pro Jana Fabíniho, který je prvním rokem dorostenec, je to již druhý solidní výsledek za sebou, když na prvním celostátním turnaji podobně uspěl v Praze a dokázal si, že se může měřit s nejlepšími.

Starším žákům se solidní výsledky z prvního turnaje zopakovat nepodařilo. Nejblíže postupu do skupin byl Martin Pařízek, který ale nestačil na Hromka (SKST Hodonín). Nad síly Jana Mečla byl Růžička (Hustopeče). Nejlepší výkon podal Michal Blinka, který hrál na hranici svých možností a dlouho trápil finalistu kategorie mladšího žactva Valentu (Grast Kladno). Zkušenější soupeř ale zvládl lépe závěry setů. V „útěše" se nejvíce dařilo Pařízkovi, který postoupil mezi nejlepších 16. Celkově mu mezi 121 účastníky patřilo 41. místo.

Mezi mladšími žáky bojoval za liberecký klub jen Blinka. Tentokrát po postupu do skupiny dokázal porazit i výše nasazené hráče a postoupil mezi nejlepších šestnáct. Zde nestačil na Skopala (DDM Olomouc). Přesto je to pro něj zatím největší úspěch a s každým turnajem je vidět, jak postupně získává zkušenosti a potřebné sebevědomí.